Amazon Türkiye Yakında Açılıyor!

Amazon Türkiye çok yakında açılıyor.

Tüm dünyayı kasıp kavuran e ticaret çılgınlığı giderek artıyor. Artık insanlar iğneden ipliğe, küçükten büyüğe, temel ihtiyaçlardan, lüks ihtiyaçlara kadar hemen her ne varsa  e ticaret sitelerinden temin edebiliyor. Bu bağlamda dünyada da dev e ticaret firmaları oluşmakta, buna verilecek en büyük örneklerden biri kuşkusuz Amazon.

Amazon Hakkında

Tam 24 yıl önce 5 Temmuz 1994 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde kurulan Amazon satış hacmi ve şirket değeri açısından dünyayın en büyüğü konumunda. Öyle ki Amazon’un sahibi Jeff Bezos şuanda dünyanın en zengin adamı, düşünebiliyormusunuz bilinen evrende ki canlıların en zengini. Adını dünyanın en büyük nehri olan Amazon nehrinden alan firma gerçekten isminin hakkını veriyor. Yayın hayatına kitap satarak başlayan Amazon, daha sonra elektronikten mobilyaya, aksesuarlardan bilgisayar oyunlarına aklınıza gelen hemen her ürünün satışını gerçekleştiriyor. Firma bir taraftan da kendi tüketici elektroniği ürünlerini (Kindle e-kitap okuyucular, Fire tabletler, Fire TV ve Echo) üretmektedir.

Dünyada Amazon

Tüm dünya’da Amazon satışı üzerine kurulan Vloglar ve Blogların bile yüzbinlerce abonesi milyonlarca izleyicisi olduğunu düşünürsek gerçekten insanın iştahı kabarıyor. E ticaretin dışında bilişim alanında da çok tecrübeli olan Amazon kendi alanlarında en büyük olan başka şirketlerinde sahibi. Goodreads, a9, 43things, Audible, IMDb ve Twitch Amazon Web Service gibi birçok dev firma Amazon çatısı altında bulunuyor. Böyle bir tecrübe ile Türkiye kapılarını aralayan Amazon’un ülkemizde yaratacağı etki merak konusu.

Şuanda Amazon’un Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İrlanda, Hollanda, Avustrayla, Brezilya, Almanya, İtayla, Fransa, Japonya, Çin, Kanada, İspanya,  Hindistan ve Meksika için ayrı alışveriş siteleri bulunuyor. Almanya sitesinde Türkçe dil seçeneği sunulmaktadır. Şuana kadar Amazon’un Türkiye sitesi bulunmamakla birlikte farklı ülkelerde hizmet veren Amazon siteleri uluslararası gönderim kapsamında Türkiye’ye gönderim yapmaktaydı.

Amazon Türkiye

2017’nin ilk aylarında Türkiye ofisini açan Amazon Türkiye‘ye giriş yapacağını duyurdu. Ülkemiz ve e ticaret adına çok verimli olacağını düşündüğümüz bu adım kuşkusuz Türkiye’de e ticaret’in gelişmesine büyük faydalar sağlayacaktır. Pazaryeri modeli ile çalışan Amazon Türkiye e ticaret firmalarıyla çalışma sürecine adım attı. Pazaryeri olarak hizmet veren diğer firmalar ile güçlü bir rekabet ortamı oluşacağı da açık görünüyor. Hali hazırda Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi güçlü rakipleri olacak olan Amazon Türkiye‘nin nasıl bir strateji izleyeceği merakla bekleniyor.

Amazon’un açılışıyla ilgili net bir tarih verilmiyor, fakat kısa bir süre içerisinde açılması bekleniyor.

E ticaret entegrasyon hizmetleriyle tüm e ticaret kanallarını Sentos ile tek panelden entegre bir şekilde yönetebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>