N11.Com’da Satışa Başlama Rehberi

Merhabalar bu yazımızda sizlere N11.Com hakkında tüm merak edilen soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Yazımızı sonuna kadar inceledikten sonra N11’de mağaza açılışından, ne gibi avantajlar kazanacağınızdan, satışlarınızı arttırma yollarına kadar bilgileri sizlere sunmuş olacağız.

N11.Com Hakkında Genel Bilgiler

N11.com 2012 yılında ülkemizin önde gelen şirketlerinden Doğuş grubu ve Yabancı SK Grup ortaklığı ile kurulmuş alıcıları ve satıcıları bir araya getiren güvenli bir ticaret platformudur.

Aylık Ortalama 85 Milyon ziyaretçi sayısıyla N11.Com ülkemizin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında yer almaktadır. Her ay milyonlarca insan alışveriş yapmak için N11.Com sitesini ziyaret etmektedir.

Bu da ürün satışı yapan firmalar için kaçırılmayacak bir nimettir. Sizde yazımızı sonuna kadar inceleyerek hemen N11’de mağaza sahibi olabilir ve satışlarınızı ciddi oranda arttırabilirsiniz.

N11.Com Nasıl Çalışıyor?

Yukarıda belirttiğimiz gibi N11 alıcıları ve satıcıları bir araya getirmek için kurulmuş pazaryerlerinden bir tanesidir. Satıcılar mağaza başvurusunda bulunarak onay aldıktan sonra ürünlerini ilgili kategoride listeleyerek müşterilere sunmaktadır.

Müşteriler her kategoride yer alan 100’den fazla ürün arasından en uygun olanı satın almaktadır. N11 ödeme koruma sistemi sayesinde müşteriler ürünü teslim alıp onay verdikten sonra ürünün ücreti satıcıların hesabına yatmaktadır. (Bu süre 3 gündür). Müşteriler ürünleri ellerine ulaştıktan sonra 3 gün içerisinde onay vermezse, N11 ürün satış ücretini mağazanın hesabına yatırmaktadır.

N11 Benzeri Diğer Pazaryeri Firmaları

N11 dışında hem ülkemizde hem de yurtdışında faaliyet gösteren ve satışları ciddi oranlarda arttırabilecek siteler mevcuttur. Bunların en çok kullanılanları aşağıdaki gibidir:

 1. Hepsiburada.Com ( Yerli )
 2. Gittigidiyor.Com ( Yerli )
 3. Trendyol.Com ( Yerli )
 4. Ebay.Com ( Yabancı )
 5. Amazon.Com ( Yabancı )
 6. Alibaba.Com ( Yabancı )

N11.Com’da Mağaza Açmanın Avantajları Nelerdir?

N11 gibi aylık ziyaretçi sayısı oldukça yüksek olan pazar yerlerinde mağaza açmak size bazı konularda avantaj sağlayacaktır. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 1. En büyük avantajlarınızdan birisi tüm rakiplerinizin ürünlerini inceleyebilirsiniz. Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve buna göre pazar araştırması yapabilirsiniz.
 2. Farklı kitlelere çok daha kolay yoldan ulaşabilirsiniz. N11 gibi popüler sitelerin oluşmuş bir ziyaretçi kitlesi bulunmaktadır. Açacağınız normal bir mağaza ile ulaşamayacağınız kadar çok, ziyaretçi sayısına bu tür sitelerde mağaza açarak kolayca ulaşabilirsiniz.
 3. Marka bilinirliği sağlama konusunda N11 size oldukça yardımcı olacaktır. Listeleyeceğiniz ürünler sayesinde markanızı kısa sürede çok daha fazla kişiye duyuracağınızdan dolayı markanızın bilinirliğini arttırmış olacaksınız.
 4. Maliyet konusunda N11 gibi siteler yükünüzü oldukça hafifletmektedir. Google veya farklı platformlara vereceğiniz reklamlara ayırdığınız bütçenin altında bir maliyetle çok daha iyi geri dönüşler alabilirsiniz.

N11’de Mağaza Nasıl Açılır?

N11’de diğer birçok pazaryeri gibi, ismine zarar vermemek ve müşterilerin güvenini zedelememek için bazı güvenlik önlemleri almaktadır.

Bunlardan biri de mağaza açacakların şirket olma zorunluğudur. Mağaza başvurusunda bulunmadan önce bir şirket kurmanız gerekmektedir. Eğer bir şirketiniz varsa aşağıdaki evrakları tamamlayarak mağaza başvurusunda bulunarak satışa başlayabilirsiniz.

N11’de Mağaza Açmak için Gerekli Belgeler

Mağaza açabilmeniz için aşağıdaki evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir.

Sermaye Şirketleri İçin Gerekli Olan Evraklar:

 1. Vergi Levhası
 2. Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 aya ait olmalı)
 3. İmza Sirküleri
 4. Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar İçin )
 5. Şirket Kuruluşu Resmi Ticaret Sicil Gazetesi
 6. Komisyon Anlaşması
 7. N11.Com Sözleşmesi

Şahıs Şirketleri İçin Gerekli Olan Evraklar:

 1. Vergi Levhası
 2. Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 aya ait olmalı)
 3. İmza Sirküleri
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 5. Komisyon Anlaşması
 6. N11.Com Sözleşmesi

Yukarıdaki evrakları panelden sisteme yükledikten sonra N11.Com iletişim bölümünde yer alan adrese yollamanız gerekmektedir.

Bu bağlantıdan mağaza açılışı için gerekli olan evrakların tamamına ulaşabilirsiniz.

N11.Com Mağazam Ne Zaman Aktif Olur?

Evrakların tamamını eksiksiz bir şekilde sisteme yükledikten sonra, firma yetkilileri bilgilerinizi kontrol edip sizlere geri dönüş yapmaktadırlar.

Biran önce mağazanızın onaylanması için evrakların geçerli ve eksiksiz olarak yollanması gerekmektedir.

Evraklar incelendikten sonra N11 yetkilileri sizinle mail veya telefon aracılığıyla iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadırlar.

N11 Mağaza Açılış Ücretleri

En çok sorulan sorulardan birisi de şüphesiz mağaza açılışı sırasında ücret alınıp alınmadığı. Mağaza açılışı sırasında N11 sizden hiçbir ücret talep etmemektedir.

Yalnız ürünlerinizin üst sıralarda yer alması için veya farklı şekillerde listelenmesi için ücret ödemeniz gerekmektedir.

N11 Ürün Listeleme ve Ücretleri

Mağaza açılışı için sizden hiçbir ücret alınmazken ürünlerin listeleme şekli ve adedine göre ödeme yapmanız gerekmektedir. 3000 ürüne kadar ücretsiz listeleyebilirsiniz.

Ekstra ürün listeleme türü ve fiyat bilgisi aşağıdaki gibidir:

 1. Mini Paket: 8 TL ( Bu pakette 100 âdete kadar ürün listeleyebilirsiniz. )
 2. Standart Paket: 40 TL ( Bu pakette 500 âdete kadar ürün listeleyebilirsiniz. )
 3. Pro Paket: 80 TL ( Bu pakette 1000 âdete kadar ürün listeleyebilirsiniz. )
 4. Mega Paket: 400 TL ( Bu pakette 5.000 âdete kadar ürün listeleyebilirsiniz. )
 5. Ultra Paket: 800 TL ( Bu pakette 10.000 âdete kadar ürün listeleyebilirsiniz. )

Bu fiyatlar aylık fiyatlar olup ödeme yapıldıktan sonra iadesi alınmamaktadır. Satacağınız ürün sayısına göre sizin için en uygun paketi seçerek satışa başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki fiyatlar 2019 yılı için geçerli olan fiyatlardır. Güncel fiyat listesi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

N11 Komisyon Oranları Nelerdir?

En çok merak edilen konuların başında komisyon oranları gelmektedir. Komisyon oranları listelediğiniz ürünlerin kategorisine göre farklılık göstermektedir.

Komisyon oranları %5 ile %20 arasında değişmektedir. Bazı kategorilerde alınan komisyon oranları aşağıdaki gibidir:

 1. Elektronik ürün ve Aksesuarları: %5 ile %10 arasında
 2. Kozmetik, Kişisel bakım ürünleri: %14 ile %15 arasında
 3. Otomotiv Sektörü: %5 ile %11 arasında
 4. Anne ve bebek bakım ürünleri: %14 ile %20 arasında
 5. Kitap, Müzik, Film: %4 ile %15 arasında
 6. Saat, Saat aksesuarları ve Mücevher: %5 ile %20 arasında
 7. Spor ve Outdoor: %6 ile %15 arasında
 8. Ev Yaşam: %15 ile %25 arasında
 9. Giyim ve Ayakkabı : %15 ile %20 arasında değişmektedir.

N11 2019 komisyon oranları yukarıdaki gibidir. Değişiklik gösterebilmektedir detaylı bilgi almak için N11 ile iletişime geçebilirsiniz.

N11 Satılan Ürünleri Faturalandırma

Pazaryerlerinde satış yapmanın en zor kısımlarından biri satış yapılan tüm ürünlerin faturalarını kontrol etmenin oldukça zor olmasıdır.

Burada Sentos yazılım olarak size sunduğumuz pazaryeri entegrasyonu çözümleri ile ürünlerinizin tamamını tek panelden yönetebilir faturalarınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

N11’de listelediğiniz tüm ürünleri tek panelden yönetmek ve fiyatları kolayca güncellemek için N11 entegrasyonu ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yorumunuzu yazarken HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz. Örnek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>