Trendyol.Com’da Mağaza Açmak

Merhabalar… Bu yazımızda sizlere Trendyol’da mağaza nasıl açılır?, Avantajları nelerdir?, Dikkat etmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

Ziyaretçi sayısı 40 milyonu bulan Trendyol’da mağaza açarak satışlarınızı çok ciddi oranlarda arttırabilirsiniz. Hala Trendyol’da satışa başlamadıysanız hemen mağaza açmak için gerekli olan aşamaları takip ederek mağaza açmanızı tavsiye ediyoruz.

Trendyol’da Mağaza Açmanın Avantajları

  1. Aylık ortalama 40 milyon ziyaretçi sayısı olduğundan burada açacağınız mağazada ürünlerinizi çok daha fazla müşteriye sunma imkânı bulabilirsiniz.
  2. Trendyol müşterilere güven veren siteler arasında yer aldığınızdan ürünlerinizi çok daha kolay bir şekilde satabilirsiniz.
  3. Çok sayıda ziyaretçiye markanızı sunma imkânınız olduğundan kısa sürede marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da mağaza açmak için başvuru linki bulunmamakta mağaza açabilmek için Trendyol iş ortaklığı bağlantısına tıklayarak buradaki bilgileri doldurup başvurunuzu yollayabilirsiniz.

Başvurunuz incelendikten sonra Trendyol tarafından size bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru Yaparken Dikkat etmeniz Gerekenler

  1. Mağaza başvurusunda bulunurken kurumsal firma olmanız mağazanızın onaylanması için oldukça önemli eğer kurumsal bir firma değilseniz ilk yapmanız gereken şey şirket kurulumudur.
  2. Bilgileri doldururken kesinlikle tüm bilgileri doğru anlaşılır bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Aksi halde mağazanızın onay alması biraz zordur.
  3. Farklı platformlarda (n11, gittigidiyor, hepsiburada) satışa hazır mağazanız varsa bunların linkini paylaşmanız mağazanızın onay alma sürecinde size avantaj kazandıracaktır.
  4. Firmanız için açılmış sosyal medya hesaplarının olması mağaza onay sürecinde size avantaj sağlayacak diğer kriterlerden biridir.
  5. Trendyol veya diğer pazaryerlerinden birinde satış yapmayı düşünüyorsanız mutlaka firmanıza ait kendi E-Ticaret sitesinin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer hala E-Ticaret siteniz yoksa Sentos Yazılımın sunduğu E-Ticaret yazılımlarını inceleyerek internetten satışa hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Mağaza açabilmek için yukarıda verdiğimiz bağlantıyı ziyaret ederek hemen mağaza açılış başvurusunda bulunabilirsiniz. Karşınıza gelen formu aşağıdaki örnekte yer alan kısımları kendi firmanıza uygun şekilde doldurarak gönderebilirsiniz.

Ad Soyad: Sentos Yazılım (Buraya firma yetkilisinin isim soyisim bilgileri gelecek.)

Mail Adresi: iletisimsentos.com.tr (Site uzantılı mail adresi başvuru sürecinde size avantaj kazandıracaktır.)

Site Adresi: https://www.sentos.com.tr ( Sitenizin tam adresini yazınız.)

Site Tanımı: (Buraya firmanın sattığı ürünler hakkında bilgilendirme, varsa diğer pazaryeri firmalarındaki mağaza linklerinizi ve şirket bilgilerinizi yazabilirsiniz.)

Yukarıdaki örnek formu doldurarak hemen mağaza başvurusunda bulunabilirsiniz. Verdiğimiz bilgileri dikkate alarak başvuruda bulunmanız durumunda mağazanız onay alacaktır.

Mağazanız onay aldıktan sonra Sentos Yazılımın size sunduğu Trendyol Entegrasyonu ile tüm ürünlerinizi tek panelden yönetebilir, fatura işlemlerinizi ve ürünlerinize ait bilgileri çok hızlı şekilde düzenleyerek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Trendyol’da yeni mağaza açacaklar ve mağazası olanlar için merak edilen bir diğer konuda komisyon oranlarıdır 2019 Komisyon Oranlarını incelemek için; https://www.sentos.com.tr/trendyol-komisyon-oranlari-ve-tum-kategoriler/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>