fbpx
$ s

Gittigidiyor Api Hesabını Sentos’a Tanımlama ve Yapılandırma

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

GittiGidiyor Entegrasyon Ayarları

gittigidiyor entegrasyon ayarları

Gittigidiyor API hesap bilgilerine henüz ulaşmadıysanız Gittigidiyor Api Hesabı Tanımlama yazımızdan nasıl yapılacağını kolayca öğrenebilirsiniz.

 • “GİTTİGİDİYOR AYARLARI”, yukarıda gösterildiği gibi sol menüden Ayarlar>Entegrasyon Ayarları>Gittigidiyor Ayarları şeklinde ulaşabilirsiniz.
 • Ekranda sağ tarafta bulunan GİTTİGİDİYOR MAĞAZA EKLE kısmında mağaza ismini verdikten sonra Gittigidiyor’dan aldığınız API KEY, SECRET KEY, ROLE NAME, PASS NAME
  Gittigidiyor K.Adı ve Şifre bilgilerini girdikten sonra “KAYDET” butonuyla işlemi sonlandırabilirsiniz.
 • Tanımlamamız başarılı olduysa sol kısımda bulunan Gittigidiyor Mağazaları bölümünde gittigidiyor mağazanızı görüntüleyebilirsiniz.

Ürün Gönderim Şablonu Ayarı – Gittigidiyor Entegrasyon Ayarları

Mağazanızı tanımladıktan sonra İşlemler bölümünde bulunan Gönderim Şablonu butonuna tıklıyorsunuz.

gittigidiyor ürün gönderim şablonu

Açılan ekranda Gittigidiyor mağazanızda sattığınız ürünlerde kullanacağınız varsayılan gönderim şablonu bilgilerini tanımlıyorsunuz. (Ürün gönderimi sırasında isteğe bağlı olarak bu bilgileri değiştirebilirsiniz).

gittigidiyor ürün gönderim şablonu ayarları

Kategori Eşleştirme – Gittigidiyor Entegrasyon Ayarları

Sentos’ta kayıtlı kategorileriniz ile gittigidiyor kategorilerini eşleştirmeniz gerekmektedir, bu sayede Sentos’ta yüklü ürünün gittigidiyor’da ilgili kategoriye gönderilmesi sağlanır.

 • Ekranın Sağ kısmında bulunan “Kategori Eşleştirme” ekranından tanımlama yapılabilir.
 • Üst kısımda bulunan Kategori sizin kategorilerinizi göstermektedir. Alt kısımda Gittigidiyor Kategorisi bölümünde Gittigidiyor kategorileri görüntülenmektedir.
 • Sizin kategorilerinize Gittigidiyor’da karşılık gelen kategoriyi seçip KAYDET butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

gittigidiyor kategori eşleştirme ayarları

Özellik Eşleştirme – Gittigidiyor Entegrasyon Ayarları

Satacağınız ürünlerde varyasyon (numara, beden, ölçü, model)  veya renk seçenekleri var ise bu eşleştirmelerinde yapılması gerekmektedir.

Gittigidiyor Renk Eşleştirme

Gittigidiyor’da renk seçenekleri sabittir yeni renk eklemesi yapılamaz veya isminde değişiklik yapılamaz. Bu sebepten dolayı Sentos’ta kayıtlı renk seçeneklerinizi Gitigidiyor’da karşılık gelen renk seçenekleriyle eşleştirmeniz gerekmektedir.

 • Ekranın sağ kısmında bulunan Renk Eşleştirme alanında Renk eşleştirmelerinizi tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan renkler ekranın sol kısmında bulunan Gittigidiyor Renk Eşleştirmeleri bölümüne eklenecektir.
 • Renk Eşleştirme bölümünde üst kısımdaki Renk Seçimi sizin renk seçeneklerinizi, alt kısımda bulunan Gittigidiyor Renkleri Gittigidiyor renk seçeneklerini göstermektedir. Karşılık gelen renk seçeneğini seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

gittigidiyor renk eşleştirme ayarları

Gittigidiyor Varyant Eşleştirme

Gittigidiyor’da varyant seçenekleri sabittir yeni varyant eklemesi yapılamaz veya isminde değişiklik yapılamaz. Bu sebepten dolayı Sentos’ta kayıtlı varyant seçeneklerinizi Gitigidiyor’da karşılık gelen varyant seçenekleriyle eşleştirmeniz gerekmektedir.

gittigidiyor varyant eşleştirme ayarları

 • Ekranın sağ kısmında bulunan Varyant Eşleştirme alanında Varyant eşleştirmelerinizi tanımlayabilirsiniz.
 • Varyant Eşleştirme bölümünde üst kısımdaki Varyant Seçimi sizin renk seçeneklerinizi göstermektedir.
 • Alt kısımda bulunan Gittigidiyor Varyant Kategorisi seçimi yapıldıktan sonra alt sekmeler de ilgili kategorinin varyant seçenekleri listelenecektir. Varyantınıza karşılık gelen varyant seçimini yaptıktan sonra KAYDET butonuyla işlemi tamamlayabilirsiniz.
 • Tanımlanan varyantlar ekranın sol kısmında bulunan Gittigidiyor Varyant Eşleştirmeleri bölümüne eklenecektir.

Gittigidiyor Kategori Bazlı Fatura Ürün İsmi Şablonu Ayarı

Gittigidiyor’da sattığınız ürünlerin fatura isimlerini yayın isminden farklı bir şekilde bastırabilirsiniz.

Örn; İphone 7 Plus Liqued Armor Silikon Kılıf isimli bir ürünüz var fakat tedarikçiniz size ürün faturasını Muhtelif Silikon Kılıf gibi farklı bir ürün başlığı ile kesmiş olabilir. Bu nedenle sizin de faturaları Muhtelif Silikon Kılıf fatura başlığıyla yazdırmanız gerekebilir.

Bu sayede Silikon Kılıf kategorisinde satılan ürünlerin tümünde Muhtelif Silikon Kılıf fatura başlığını kullan komutunu verdiğiniz zaman, ürünün yayın ismi ne olursa olsun faturada Muhtelif Silikon Kılıf başlığı yazdırılacaktır.

 • Ekranın sağ kısmında bulunan Gittigidiyor Fatura İsmi alanında fatura başlığını tanımlayabilirsiniz.
 • Gittigidiyor Kategori Fatura Ayarları bölümünde üst kısımdaki Kategori seçenekleri sizin kategorilerinizi göstermektedir. Alt kısımda bulunan Fatura İsmi bölümüne faturada yazdırılmasını istediğiniz başlığını yazarak KAYDET butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
 • Tanımlanan fatura ismi başlıkları ekranın sol kısmında bulunan Gittigidiyor Kategori Fatura Ayarları bölümüne eklenecektir.

gittigidiyor fatura başlığı ayarları

Mağazanızın Gittigidiyor Entegrasyon Ayarları işlemini tamamlamış bulunuyoruz.

 

Yazar

sentos