Kategori Oluşturma ve Kategori Eşleştirme | Sentos

Kategori Oluşturma ve Kategori Eşleştirme

You are here:
< Back

Kategori Nedir:

Bir ürünün bağlı olduğu gruptur. Örn: Bir ayakkabı mağazanız var ise stoğunuzda ki bayanların kullandığı yüksek topuklu bir ayakkabıların tümünü bir kategori altında toplamamız gerekir. Bu kategorinin ismi Bayan Platform Topuklu Ayakkabı olabilir.

Kategoriler Nasıl Oluşturulmalı

Sentos Pazaryeri Entegrasyonu Kullananlar İçin:

Ürün kategorilerini oluştururken e ticaret platformlarının (n11, gittigidiyor ve hepsiburada vb.) kategori yapıları incelenip, kategorilerin Sentos’ta uygun bir şekilde en alt kırılım da oluşturulması gerekir.

Örnek:pazaryeri kategori oluşturma ve eşleştirme

Sentos B2C/E Ticaret Yazılımı ve B2B Bayi Yazılımı Kullananlar İçin:

Ürünlerinizin  e ticaret veya bayi sitenizde düzgün görüntülenebilmesi için kategorilerin nizami bir şekilde oluşturulması gerekir. Kategorilerin Ana kategoriler ve alt kategorileri olarak oluşturulması gerekir. Ana kategori olarak maksimum 10 adet kategori oluşturulması önerilir. Ana kategorilerin altına oluşturacağınız her bir kırılımında yine 10 kategoriyi geçmemesi önerilir.

E Ticaret ve B2B Yazılımı ile birlikte Pazaryeri Entegrasyonu modülünü de beraberinde kullanan müşterilerimiz; Kategori yapılarını bir üst açıklamada ki gibi E Ticaret ve B2B Bayi Yazılımı modülüne uygun olarak oluşturması gerekir. Kategori eşleştirmesini oluşturduğu kategorilerin en alt kırılımında yapması gerekir.

Örnek:e ticaret kategori oluşturma ve eşleştirme

Kategorilerimizi oluşturduğumuza göre ürün yükleme işlemlerine devam edebiliriz.

Comments are closed.