Kategori Oluşturma ve Eşleştirme | Sentos

Kategori Oluşturma ve Eşleştirme

You are here:
< Back

Kategori bir ürünün bağlı olduğu gruptur. Ürün kategorilerini oluştururken E-ticaret platformlarının (n11, gittigidiyor ve hepsiburada vb.) kategori yapıları incelenip, kategorilerin Sentos’ta uygun bir şekilde en alt kırılım da oluşturulması gerekir.

Kategori Oluşturma


ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>ÜRÜN KATEGORİLERİ bölümünden giriş yaparak sağ tarafta ayrılan Kategori Tanımlama kısmından Ana Kategorinizi ve Kategori İsmini belirliyorsunuz. Ürünlerin kategorilerini belirlerken en alt kırılımdan başlamanız sizlere kolaylık sağlayacaktır. (Örneğin; Petshop kategorisinde, Kedi Maması kategorisinin en alt kırılımı olan Kuru Kedi Maması olabilir.)

kategori oluşturma ekranı
KATEGORİ OLUŞTURMA

Kategorisini belirlediğiniz ürünün N11 Kategorisindeki Karşılığı ve Gittigidiyor Kategorisindeki Karşılığını bulup eşleştirme yapıyorsunuz.

Kategori Eşleştirme

Daha önce açılmış bir kategorinin veya xml gibi dış bir kaynaktan aktarılan kategorinin platform eşleştirmesini aşağıda gösterildiği gibi en alt kategoriler için yapmanız yeterli.

Sayfanın üst kısmında bulunan En Alt Kategorileri Göster butonuna tıklayarak sadece eşleştirme yapmanız gereken kategorileri filtreleyebilirsiniz.

Filtrelediğiniz kategorilerin yanında bulunan Düzenle butonuna tıklayarak eşleştirme ekranının görüntüleyip kategori eşleştirmesini tamamlayabilirsiniz.

kategori eşleştirme ekranı
KATEGORİ EŞLEŞTİRME
Comments are closed.