fbpx
$ s

Kategori Oluşturma

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

Yeni Kategori Oluşturmak ve Kategori Eşleştirmesini Yapmak

Kategori bir ürünün bağlı olduğu gruptur. Ürün kategorilerini oluştururken E-ticaret platformlarının (n11, gittigidiyor ve hepsiburada vb.) kategori yapıları incelenip, kategorilerin Sentos’ta uygun bir şekilde en alt kırılım da oluşturulması gerekir.

Sentos’ ta ürünlerinizin kaydını oluşturmadan önce kategorilerini oluşturmanız gerekmektedir. ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>ÜRÜN KATEGORİLERİ bölümünden giriş yaparak sağ tarafta ayrılan Kategori Tanımlama kısmından Ana Kategorinizi ve Kategori İsmini belirliyorsunuz. Ürünlerin kategorilerini belirlerken en alt kırılımdan başlamanız sizlere kolaylık sağlayacaktır. (Örneğin; Petshop kategorisinde, Kedi Maması kategorisinin en alt kırılımı olan Kuru Kedi Maması olabilir.)

Kategori Oluşturma

Kategorisini belirlediğiniz ürünün n11 ve gittigidiyor ürün eşleştirmesini de buradan yapabilirsiniz. Kategorisini belirlediğiniz ürünün N11 Kategorisindeki Karşılığı ve Gittigidiyor Kategorisindeki Karşılığını bulup eşleştirme yapmanız gerekmektedir.

Kategori Eşleştirmesi

Ürünlerinizin platformlarda ki karşılıklarını bularak eşleşmelerini Kaydet butonundan kaydedebilirsiniz.

Not: Daha öncesinde oluşturduğunuz veya Xml gibi dış bir kaynaktan aktarılan kategorilerinizin eşleştirmesi için; Kategori Eşleştirmesi tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar

sentos