EPttAvm’de Satışa Başlama Rehberi

Merhabalar… Bu yazımızda sizlere Epttavm hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın sonunda epttavm ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulmuş olacaksınız. Öncelikle sizlere sistem hakkında bilgi vererek başlayalım.

EpttAvm Nedir?

Epttavm yaklaşık 180 yıllık bilgi ve tecrübeye sahip PTT tarafından 2012 yılında kurulmuş alıcı ve satıcıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir pazaryeri platformudur.

Türkiye’nin en güvenilir pazaryeri platformu olmayı amaçlayan site bu amaçla ilerlemeye devam etmektedir. 180 yıllık tecrübenin kazandırdıklarıyla PTT firması yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Türkiye’de her geçen gün internetten alışverişin yaygınlaştığını göz önünde bulundurarak attıkları adımın ne kadar doğru olduğunu anlayabiliriz.

Bizde bu yazımızda sizlere mağaza açılışı, komisyon oranları, kargo fiyatları, ürün satışı gibi konularda bilgi vereceğiz.

EpttAvmde Mağaza Açmanın Avantajları

Burada mağaza açmanın size sağlayacağı birçok avantaj bulunmaktadır. Epttavm’nin her geçen gün artan ziyaretçi sayısı mevcut özellikle son 6 ayda ziyaretçi sayısında ciddi artış bulunmaktadır.

  • Epttavm, PTT güvencesiyle kurulmuş bir site olduğundan müşterilerine güven veren firmalar arasında yer almaktadır. Bu da sizlere satacağınız ürünleri, alacak müşterilerin size güvenmesini sağlamanızı kolaylaştırmaktadır.
  • Aylık yaklaşık 6 Milyon ziyaretçi sayısı bulunduğundan kısa süre içerisinde ürünlerinizi çok sayıda müşteriye sunabilirsiniz.
  • Diğer pazaryerlerine göre daha düşük komisyon oranları bulunduğundan daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
  • Pazaryerlerinde maliyetin büyük kısmını kargo ücretleri oluşturmaktadır. PTT firmasının sağladığı kolaylıkla ürünlerinizi düşük kargo ücretleriyle müşterilere sunabilirsiniz.

EpttAvm’de Mağaza Nasıl Açılır?

Burada mağaza açmak için öncelikle şirket kurmuş olmanız gerekmektedir. Mağaza başvurusu sırasında firma bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Hazırda bir şirketiniz yoksa satışa başlamak için öncelikle şirket kurmanız gerekmektedir. Şirketiniz varsa aşağıdaki adımları takip ederek mağaza başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mağaza başvurusunda bulunmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Buradaki zorunlu alanları doldurarak hemen mağaza başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Epttavm Mağaza Açılışı İçin Gerekli Belgeler

Şirket kuruşunu gerçekleştirdikten sonra firmaya iletmeniz gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Epttavm Hizmet Sözleşmesi
  • Şahıs Firmaları için Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kaydı (Zorunlu)
  • Şirketler için Ticaret Sicil Kaydı (Zorunlu)
  • İmza Sirküleri
  • Tedarikçi Formu

Burada dikkat etmeniz gereken şey sadece şirket kurarak mağaza açılışını tamamlayamazsınız. Mutlaka Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Ticaret Odası kaydınızın bulunması gerekmektedir.

Yukarıdaki belgeleri tamamladıktan sonra sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde mağazanız onaylanmayacaktır.

EpttAvm Mağaza Açılış Ücretleri

Epttavm’nin en büyük avantajlarından biri mağaza açılışı için sizden herhangi bir ücret talep etmemesidir.

Ayrıca aylık üyelik ücreti gibi sürekli ödemeniz gereken bir tutar bulunmadığından diğer pazaryerlerinden daha cazip hale gelmektedir.

Epttavm’de satış yaparken sadece sattığınız ürünler için komisyon ücreti alınmaktadır. Yazımızın devamında bu ücretleri bulabilirsiniz.

EpttAvm Komisyon Oranları

Epttavmde kategorilere göre farklı komisyon oranları alınmaktadır. Tüm kategorilerde alınan komisyon oranlarını aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz.

Diğer pazaryeri firmalarında %20 civarında komisyon alınırken burada en fazla %10 komisyon alınması biraz daha cazip hale getirmektedir. Sadece Anne Bebek kategorisinde %15 komisyon alınmaktadır.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere diğer pazaryeri firmalarıyla karşılaştırıldığında komisyon oranlarının daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

EpttAvm Kargo Fiyatları

PTT firması burada yine devreye giriyor. Epttavm’de satacağınız ürünler için anlaşmalı kargo şirketi PTT Kargo site PTT firması tarafından kurulduğundan dolayı ürünlerinizi normal fiyatların altında ücretlerle müşterilere ulaştırabilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan güncel kargo ücretlerine ulaşabilirsiniz. Fiyatlar değişiklik gösterebileceğinden güncel kargo fiyatları için siteyle iletişime geçebilirsiniz.

Kargo Desi Tarife
0-1,99 kg/desi 3,70 TL
2,00-3,99 kg/desi 4,10 TL
4,00-7,99 kg/desi 4,90 TL
8,00-11,99 kg/desi 5,10 TL
12,00-14,99 kg/desi 5,50 TL
15,00-29,99 kg/desi 8,50 TL
30,00-49,99 kg/desi 16,10 TL
50,00-69,99 kg/desi 28,00 TL
70,00-100,00 kg/desi 43,00 TL
Fatura/İrsaliye/Evrak 2,50 TL

Epttavm 2019 kargo fiyatları yukarıdaki gibidir. Güncel kargo fiyatları için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyon çözümlerimiz sayesinde tüm pazaryerlerinde ürünlerinizi kolayca takip edebilir satışlarınızı arttırabilirsiniz. Pazaryeri entegrasyon çözümlerimiz için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yorumunuzu yazarken HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz. Örnek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>