Amazon Türkiye Komisyon Oranları

Ülkemizde faaliyete başlayan Amazon.com kuşkusuz ülkemizde E-Ticaretin gelişmesine çok fazla katkıda bulunacaktır.

Tüm dünyada faaliyet gösteren Amazon.com’da satışa başlayarak bulunduğunuz yerden ürünlerinizi tüm dünyaya pazarlamak için hemen Amazon’da satışa başlayabilirsiniz.

Amazon’un ülkemizde faaliyete geçmesiyle pazaryeri anlayışına yeni bir boyut getirebilir. Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi firmaların aldığı yüksek komisyon ücretlerinden dolayı satıcılar Amazon’a oldukça sıcak bakmaya başlamıştır.

Amazon’un açılmasıyla beraber kullanıcılar tarafından gelen sorularda artmaya başladı. Amazon’da Nasıl Satış Yapılır? Amazon Komisyon Oranları Nelerdir? gibi soruların cevabı konumuzun devamında yer almaktadır.

Amazon’da Nasıl Mağaza Açılır?

Eğer mağaza açmaya karar verdiyseniz hemen sizi bu konumuza alalım. Burada Amazon Türkiye hakkında tüm merak edilenleri detaylı şekilde açıkladık.

Açtığınız mağazanız varsa, tüm pazaryeri firmaları için hazırlamış olduğumuz pazaryeri entegrasyonu çözümleri ile yanınızdayız. Pazaryeri entegrasyon çözümlerimiz sayesinde tüm mağazalarınızı tek panelden kolayca yönetebilirsiniz.

Amazonda Nasıl Satış Yapılır?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Amazon’da satış yapabilmeniz için N11 ve Hepsiburada.com’da olduğu gibi bir firmanızın olması gerekmektedir. Kullanıcıların güvenliğini sağlamak için satıcılardan bir firma kurmaları istenmektedir. Bunun yanında satışa çıkaracağınız tüm ürünlerin GTIN Kodu olması zorunludur.

Bu şartları yerine getiriyorsanız hemen mağaza başvurusunda bulunarak satışlara başlayabilirsiniz. Kısa süre için Türkiye’ye özel olarak 99 TL olan mağaza açılış ücreti şu an için alınmamaktadır. Bunun yanında Gittigidiyor gibi ürün listelemek için herhangi bir ücret ödemesi yapmanıza gerek yoktur. Her ay ödemeniz gereken sabit mağaza ücreti ve düşük komisyon oranları mevcuttur.

Amazon Türkiye 2019 Komisyon Oranları

Ülkemizdeki pazaryerleriyle kıyaslandığı zaman Amazon’un aldığı komisyon oranlarının oldukça cazip olduğunu söyleyebiliriz. Hepsiburada’da alınan komisyon oranlarının %30, Gittigidiyor ve N11’de %20’yi bulan komisyon oranlarıyla karşılaştırıldığı zaman oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm kategorilerde Amazon tarafından alınan komisyon oranı aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>