fbpx
$ s

ÇiçekSepeti Satıcı Girişi Nasıl Yapılır ?

ÇiçekSepeti Satıcı Girişi Nasıl Yapılır ?

ÇiçekSepeti satıcı girişi nasıl yapılır, sorusu pazaryerlerinde satış yapmak isteyenler tarafından sorulmaktadır. Aşağıdaki rehberimizden ÇiçekSepeti’ne dair tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca rehberimizin sonunda satıcı hesabınızı nasıl daha kolay ve tek bir tıkla yönetebileceğinize dair altın değerinde bilgiler vereceğiz. ÇiçekSepeti satıcı girişi nasıl yapılır, satıcı hesabı nasıl yönetilir gibi sorulara kolayca yanıt bulabileceksiniz. 2006 yılından beri hizmet veren e-ticaretin nabzını tutan pazaryerleri arasındaki ÇiçekSepeti ile markanızı kısa sürede büyütmeye hazır mısınız?

Çiçek Sepeti Mağaza Açma Avantajları

Yaklaşık 16 seneden beri hizmet veren Çiçek Sepeti ile ilk kez 2006 yılında tanışmıştık. Endüstri Mühendisi Emre Aydın tarafından geliştirilerek online pazaryerleri piyasasına dahil edilen Çiçek Sepeti içerisinde pek çok kategori barındırmaktadır. Anne bebek ürünlerinden, elektronik eşyalara, ev gereçlerinden, aynı gün çiçek gönderimine kadar birçok noktada hizmet vermektedir. Bu nedenle bünyesine dahil ettiği satıcılara fazlasıyla avantaj sağlamaktadır. Aşağıda bu avantajları görebilirsiniz:

 • ÇiçekSepeti satıcı girişi yaptıktan sonra tek bir ürününüz için milyonlarca kitleye erişim sağlayabileceksiniz.
 • Rekabet piyasasında satış yapmaya çalıştığınızı biliyoruz. Çiçek Sepeti sayesinde aynı ürünü satan tüm satıcılara erişim sağlayarak onlardan daha iyi fiyat seçeneklerini müşteri potansiyelinizdeki kitleye sunabileceksiniz. Böylece fazla satış yapabileceksiniz.
 • Satışlarınızı yapmak için açacağınız fiziksel dükkana ödeyeceğiniz yüksek kira bedelleri ve fatura bedellerinden kurtulabilirsiniz.

Bu avantajlar gibi birçok faydayı Gittigidiyor sitesinde de görebilirsiniz. Gittigidiyor satıcı başvurusu yapmanın avantajları hakkında tüm bilgileri bir önceki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

ÇiçekSepeti Satıcı Olmak Ücretli Mi?

Çiçeksepeti üzerinde mağaza açmak için gerekli evrakları tamamlamanız yeterlidir. Mağaza açarken Çiçek Sepeti’ne ücret ödemek zorunda değilsiniz. Sadece kategori bazlı değişen komisyon oranları bulunmaktadır.

ÇiçekSepeti’nde Mağaza Nasıl Açılır?

ÇiçekSepeti’nde mağaza açmak için öncelikle satış yapmanız için elzem olan formu doldurmanız gerekmektedir. Form 4 farklı aşamadan oluşmaktadır:

 • Öncelikle firma bilgilerinizi girmeniz gerekecek. ÇiçekSepeti’ne başvurmak için 3 farklı başvuru tipi bulunmaktadır. Bunlar bayilik, kendi ürününü satma ve franchise başvurusudur. Vergi numaranızı ve diğer pazaryerlerindeki açtığınız mağaza linklerinizi ekleyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • aşamada sizden firmanızla ilgili daha detaylı bilgiler talep edilmektedir.
 • Aşamada evrak yüklemelisiniz. Yüklemeniz gereken evrakları rehberimizin devamında sizlerle paylaştık.
 • Son aşamada gerekli onaylamaları yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çiçek Sepeti satıcı olmak için bir şirketinizin bulunması gerekiyor. Bu şart birçok online pazaryeri başvurusu için geçerlidir. Şirketinizin türü önemli değildir. Anonim, limited ya da şahıs şirketi kurarak bir vergi numarası edinmeden mağaza açamazsınız. Hepsiburada mağaza şartları içerisinde de bu şartı görmüştük. Öncelikle sanal ya da fiziksel bir şirket açarak vergi numarası edininiz. Sonrasında adımları takip ederek online mağazaya sahip olabilirsiniz.

ÇiçekSepeti’nde Satış Yapmak için Gerekli Belgeler

ÇiçekSepeti satıcı girişi nasıl yapılır sorusuna yavaş yavaş yaklaşmaktayız. Şimdi sizlere yüklemeniz gereken belgelerden söz edeceğiz. Aşağıdaki evraklarını dijital ortamda hazırlayarak ÇiçekSepeti evrak yükleme bölümünde yüklemeniz gerekmektedir.

 • Az önce bahsettiğimiz üzere bir vergi numaranızın bulunması gerekiyor. Vergi levhası örneğini sisteme yüklemelisiniz.
 • Şirketinizin yetkilisi adına çıkarılmış imza sirküsü belgesi gerekmektedir.
 • Çiçek Sepeti Ortaklık Sözleşmesi imzalanarak tekrar taratılmalı ve sisteme yüklenmelidir.
 • Şirketinizin yetkili ya da yetkililerine ait nüfus cüzdanı fotokopileri sisteme eklenmelidir.
 • Şirketin banka bilgilerinin yazılı olduğu resmi evrak,
 • Şirketin onaylı faaliyet belgesi,
 • Açacağınız bayiye ait bilgilerin girildiği bayi bilgi formu doldurulup yüklenmelidir.
 • Şirket kuruluşunu gösteren ticari sicil gazetesi,
 • Son olarak İlan ve İşbirliği Sözleşmesi taratılmalıdır.

Yukarıdaki belgeleri tamamlayarak 3. aşamada yükleyerek başvurunuzun onaylanması için önemli bir adımı geçebilirsiniz.

ÇiçekSepeti Satıcı Paneline Nasıl Girilir?

ÇiçekSepeti satıcı girişi nasıl yapılır, sorusunu merak edenler için açıklamak istiyoruz. Çiçek Sepeti’nin akademi sayfası bulunmaktadır. Bu sayfa firma bünyesinde satış yapanlar için oluşturulmuştur. Akademi sayfasına girerek kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz halinde satıcı panelinize giriş yapabilirsiniz.

Yukarıdaki anlattığımız aşamaları takip ettiğinizde sizlerden panele giriş yapabilmeniz için bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz istenmektedir. Belirlediğiniz bilgilerle giriş sağlayabiliyorsunuz. Eğer kullanıcı adınızı ya da şifrenizi unutursanız giriş yapacağınız sayfa üzerinden mail adresinize yeni şifre talebi yapabiliyorsunuz.

Çiçek Sepeti Komisyon Oranları

ÇiçekSepeti yüzde kaç komisyon alıyor sorusu kategorilere göre farklılaşmaktadır. Ancak günümüzde geçerli olan bir komisyon kampanyası bulunmaktadır. Çiçek Sepeti yaptığı kampanyayla birlikte 31 Mart 2022 tarihine kadar Süpermarket, Giyim, Anne-Bebek, Evcil Hayvan ve Kişisel Bakım kategorilerinde komisyonu sıfırladı. Bu kategorilerde yeni satış yapacak satıcılar arasındaysanız 31 Mart’a kadar başvurunuzu yaparsanız büyük avantaj elde edersiniz. Kampanya sonlandığında uygulanacak komisyon oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Çiçek Sepeti Satıcı Destek

Çiçek Sepeti satıcı girişi yaptıktan sonra herhangi bir şekilde sorunla karşılaşırsanız sizlere destek hatları üzerinden yardımcı olmaktadırlar.

 • Ürün yüklemede sorun yaşarsanız,
 • Ürünlerinizin satışındaki kazandığınız tutarlar hesabınıza geçmezse,
 • Kargo ve ürün değişimi konusunda yaşarsanız,
 • Diğer sorunlar ve teknik problemler için

0850 210 94 94 telefon numarası üzerinden Çiçek Sepeti çalışanları sizlere her türlü desteği vermektedir. Ayrıca firmanın WhatsApp yazışma hattı da bulunmaktadır. Akademi sayfasındaki Sık Sorulan Sorular bölümünden merak ettiklerinize erişim sağlayabilirsiniz.

ÇiçekSepeti Satıcı Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

ÇiçekSepeti üzerindeki mağazanızın başvurusunu tamamladıktan sonra belli bir onay süreci olacaktır. Eğer mağazanız onaylanırsa ürün yüklemeye başlayabileceksiniz. Ancak her yüklediğiniz ürün ve her yaptığınız satış sonrasında bir dizi işlemle uğraşmanız gerekecek.

 • Mağazanıza ürün yüklemek istediğiniz fotoğraf ve özellikleriyle, fiyatını tek tek elinizle girmek zorunda kalacaksınız.
 • Ürününüzü sattığınızda her müşteri için fatura kesmek ve faturalarınızı özenli bir şekilde saklamalısınız.
 • Ürünü kargoya verdiğinizde kargo süreciyle tek tek ilgilenmelisiniz.
 • Ürününüzde hasar meydana gelirse ya da iade – değişim alırsanız yeniden kargo ve fatura işlemleriyle uğraşacaksınız.

Üstelik yukarıdaki işlemlerin tamamını her ürün için yapmak zorundasınız. İşte bu noktada büyük bir sorun ve zaman kaybı ortaya çıkmaktadır. Elle yapılan işlemlerde eksikler, hatalar olabilmektedir. Bünyenize ekstra çalışan dahil etmek zorunda kalabilirsiniz. Tüm bu süreçler sizi e-ticaret piyasasından soğutma noktasına gelebilir.

Ancak Çiçek Sepeti satıcı pazaryeri entegrasyonu ile tek tıkla tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hem ekstra işgücü desteğinden, hem çalışanlarınıza fazla iş yüklemekten kurtulursunuz. Hem de işleriniz otomatik olarak yapılarak zamanınızı boşa harcamak zorunda kalmazsınız.

Pazaryeri fatura entegrasyonu ve kargo etiketi yazdırma gibi ekstra seçeneklerin bulunduğu entegrasyon sistemi ile kafanız rahat bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz. Daha önce hiç e-fatura kesmediyseniz;  e-faturanın avantajları nelerdir yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Sentos ile ÇiçekSepeti Deneyimini En Üst Seviyede Yaşayın!

Sentos firması ile entegrasyon deneyimini yaşarken birçok avantajı elde edebilirsiniz:

·        Varyantlı ya da varyantsız kolay yoldan ürün yükleme,

·        Stok durumunun otomatik güncellenmesi,

·        Ürünlerinize yönelik otomatik ve zamandan tasarruf ettiren düzenleme imkanı,

·        Mağazanıza gelen siparişleri yönetmek için kolay kullanım sunan yönetim ekranı,

·        Siparişleriniz için toplu şekilde fatura yazdırma,

·        Siparişleriniz için toplu şekilde kargo etiketi yazdırma imkanı,

·        Sipariş veren müşterilerinize kesebileceğiniz e-fatura entegrasyon hizmeti.

 

Bu avantajları elde etmek için müşteri temsilcilerimizden canlı demo talep edebilirsiniz. Böylece ÇiçekSepeti satıcı girişi nasıl yapılır sorusuna en kolay yoldan yanıt bulmuş olursunuz.

Yazar

Burak Silay