fbpx
$ s

Hepsiburada Detaylı Excel Hazırlayarak Katalogda Bulunmayan Ürünleri Ekleme Yöntemi

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

Hepsiburada Mağaza Yönetimine Giriş

Mağazanıza erişim sağlayabilmeniz için , merchant.hepsiburada.com adresinden giriş yapmanız gerekmektedir.

Mağaza yönetim ekranına giriş yaptıktan sonra , Dashboard menüsünden Ürün Yönetimi > Ürünlerim ekranına giriş sağlıyoruz . Sağda bulunan Eski görünüme dön seçeneğine tıklayıp ilgili ekranlarımıza ulaşım sağlıyoruz.

Mağaza Yönetim Ekranı

Ürün yükleme ekranına ulaşmak için aşağıdaki resimde gösterilen alandan , Ürün Yükleme butonuna tıklıyoruz.

Yeni Ürün Ekleme Talebi

İlgili ekranlarımızdan , Yeni Ürün Ekleme Talebi bölümünden Tek Ürün veya Toplu Ürün ekleme seçenekleri yer almaktadır. Toplu ürün yüklemesi yapacağımız için , toplu ürün seçimi yapıyoruz.

Ürün Listesi Hazırla ekranından , Hepsiburada platformuna hangi kategori altında bir yeni ürün talebinde bulunacaksak , öncelikle o kategori seçimini yapıyoruz ve seçtiğimiz kategoriye ait excel şablonu inmektedir.

Örn : Spor Ayakkabı > Günlük Ayakkabı

Seçtiğimiz Spor Ayakkabı > Günlük Ayakkabı kategori şablonumuz , aşağıdaki resimde görüldüğü gibi direkt inmektedir.

Sentos Destek Ekibi tarafından hazırlanmış olan detaylı excel şablonu tarafınıza iletilmektedir.

Hepsiburada tarafına yükleyeceğiniz kategori excel şablonu da aşağıdaki resimde görünmektedir. Örn: Spor Ayakkabı > Günlük ayakkabı kategorisi

Sentos Destek Ekibi tarafından tarafınıza iletilmiş olan detaylı excel şablonundaki bilgileri , Hepsiburada tarafından katalog ekibine yeni ürün ekleyeceğiniz kategori excel şablonuna uygun bir şekilde bilgileri yerleştirmeniz gerekmektedir. Zorunlu alanlara dikkat ederek bilgileri doldurunuz.

Not: Detaylı excel şablonunuzda birden fazla kategori yer alıyor olabilir , ancak hepsiburada platformuna yeni ürün gönderiminde bulunurken , her kategorinin kendisine özgü excel şablonun indirip işlem sağlamanız gerekmektedir. Örn : Spor Ayakkabı > Günlük Ayakkabı / Kırtasiye Ürünleri > Kalemler vb.

Ürün Listesi Yükleme Ekranından, hazırladığınız excelin Yükleme Türü: Standart olmalı ve excel dosyasını seçip YÜKLE butonuna tıklayarak , yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Ürün Yükleme Geçmişi alanından , yüklemiş olduğunuz excele ait son durumu ve aşamalarını görebilirsiniz. . Sorunsuz bir yükleme olduysa , Hata durumunda (Hata Yok) , Son İşlem Mesajı kısmında ( Ürün Kaydetme işlemi tamamlandı) yazmalıdır.

Yüklemiş olduğunuz ürünleri görebilmek için , ÜRÜNLERİM alanına tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıdak resimde de görüldüğü üzere , yüklenmiş 2 adet örnek ürünümüz yer almaktadır.

Yüklenen örnek ürünlerimize ait Görsel1 alanından gerekli resimleri seçip ekleme işlemi yapmamız gerekmektedir.

Görsel1 alanından ekle butonuna basarak , Seç Ve Görsel Yükle penceresinden , Yeni Görsel Yükle bölümünden ürünümüzde kullacağımız resimi seçip , YÜKLE diyoruz ardından , GÖRSEL SEÇ butonu aktif hale geliyor ve görselimizi seçip işlemi tamamlıyoruz.

Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere , seçmiş olduğumuz resimler ürünlerimize eklenmiştir.

Yukarıdan ANASAYFA bölümüne tıklayarak , ürünlerimizin son durumu hakkında bilgi veren ekranımıza ulaşım sağlıyoruz . Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi , Katalog ekibine yeni ürün talebinde bulunduğumuz 2 adet ürünümüz , İncelenecek bölümünde yer almaktadır.

İncelenecek bölümüne tıklayarak , hepsiburada tarafına kaç adet yeni ürün talebinde bulunduğunuzu ve hangi aşamda olduklarını görebilirsiniz.

Bu işlemler sonucunda , Hepsiburada Katalog Ekibine yeni ürün ekletme talebinde bulunmuş oluyoruz.

Yazar

gulsah