fbpx
$ s

Varyant ve Renk Seçenekleri Tanımlama

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

Ürünlerinizin kaydını gerçekleştirmeden önce ürünlere ait Marka, Renk , ve Varyant Seçenekleri var ise bu bilgileri sol menüden ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI bölümünden tanımlayabiliriz.

Marka Değeri Tanımlama

İlk adım olarak; Sol menüden 
ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>MARKALAR kısmından sağ üst köşede belirtilen MARKA TANIMLAMA bölümünde Marka İsmini (örneğin; giyim firması için Mavi, cep telefonu markası için Apple, ayakkabı markası için Kemal Tanca…) gibi değerler belirleyip kaydediyoruz. Markaları ürün kaydı yaparken ürününüze tanımlayabilirsiniz. Bu sayede e-ticaret satışlarında müşterileriniz marka filtreleme seçeneğini kullanarak aradığı ürüne daha kolay ulaşabilir.

Genel Marka tanımlama işlemi

Varyant Tipi Tanımlama

İkinci adım olarak; 
Sol menüden 
ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>VARYANTLAR kısmından VARYANT TANIMLAMA bölümünden Varyant Tipini belirliyoruz. Bu değer kıyafet satışı yapan bir işletme için “Beden”, Ayakkabı satışı yapan bir işletme için “Numara”, telefon aksesuarı satan bir işletme için Apple markasının “iPhone X” modeli olabilir. Varyant tipini bu ekrandan belirledikten sonra, varyant tiplerinin değerlerini 
ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>VARYANT DEĞERLERİ bölümünden giriyoruz.

ayakkabı örnek varyant tipi belirleme.
yakkabı için örnek Varyant Tipi belirleme işlemi.
Giyim için varyant tipi belirleme
Cep telefonu ve aksesuarları için örnek Varyant Tipi belirleme işlemi.

Varyant Tipine Varyant Değeri Tanımlama

Sol menüden 
ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>VARYANT DEĞERLERİ kısmından VARYANT DEĞERİ TANIMLAMA bölümünden Varyant Seçimini (beden, numara, model…) yaptıktan sonra Varyant Değerini beden için “s-m-l-xl”, ayakkabı için “36-37-38”, Apple modeli için “iPhone 7-iPhone 8-iPhone X” belirleyerek kaydediyoruz. Bu değerleri ürün kaydı ekranından ürününüze seçenek olarak tanımlayabilirsiniz.

Ayakkabı ürünleri için örnek Varyant Değeri tanımlama işlemi.
Giyim ürünleri için örnek Varyant Değeri tanımlama işlemi.
cep telefonu örnek varyant değeri tanımlama
Cep telefonu ürünleri için örnek Varyant Değeri tanımlama işlemi.

Ürünlerinizin renk seçenekleri de var ise eğer; 
Sol menüden 
ÜRÜNLER>ÜRÜN TANIMLAMALARI>RENK TANIMLAMALARI kısmından Renk İsmi belirleyerek kaydedebilirsiniz. Renklerde yine aynı şekilde ürün kaydı ekranında ürüne seçenek olarak eklenebilir.

Örnek Renk Tanımlama işlemi

Not: Örnekler kolay anlaşılabilmesi için belirli sektörler üzerinden verilmiştir. Satışınızı yaptığınız ürünlere ait farklı varyant tipleri olabilir, bu değerleri de aynı yöntemlerle oluşturabilirsiniz.

Yazar

sentos