fbpx
$ s

Sipariş Yönetimi – Toplu Fatura ve Kargo İşlemleri

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

Sipariş Yönetimi – Kullanım Videosu

Sipariş Yönetimi kapsamında, faturalama ve kargolama işlemleriyle beraber tüm detaylar videoda anlatılmıştır.

Sentos Sipariş yönetimi ile ilgili hizmet detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.

Sipariş Yönetimi

Sentos Güncel Durum Ekranlarında platformlardan gelen siparişlerinizin Bildirimlerini görüntüleyebilirsiniz. Siparişleri Kontrol Et butonundan sipariş bildirim ekranlarını güncelleyerek yeni siparişlere yer açabilirsiniz. Seçilen siparişleri tek tek veya toplu bir seçim yaparak Onaylama ve Reddetme işlemlerini uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz siparişin Detaylar kısmından faturasını oluşturmadan ürün ismini ve KDV oranını değiştirebilirsiniz.

Sipariş Bildirim Ekranı

Siparişlerimizin tamamını görüntülemek için kısayollar da gösterilen Sipariş Listesi tabından giriş sağlıyoruz. Açılan ekranlarda bütün siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Yukarıda belirtilen filtrelemeleri kullanarak aradığınız siparişe daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sipariş Listesi Filtreleme Seçenekleri

Cari seçimi yaparak sadece seçtiğiniz cariden gelen siparişlerin faturalarını kargo etiketlerini detaylarını oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz satış kanalından gelen siparişleri görüntülemek için kanal seçimi (n11, gg, hb) yaparak filtreleyebilirsiniz. Ayrıca satış kanalında birden fazla mağazanız varsa mağaza filtreleme seçeneğini de kullanabilirsiniz. Siparişlerinizi durumlarına göre filtreleyebilirsiniz sadece tedarik sürecindekileri göster veya kargoya verilen siparişleri göster gibi. Siparişlerin Fatura Durumunu seçerek sadece faturası kesilmiş, faturası kesilmemiş veya tümünü göster olarak da filtreleyebilirsiniz. Aradığınız siparişi tarih aralığına göre de filtreleyebilirsiniz.

Sipariş Filtreleme Alanları

Siparişlerinizi sol taraftan Toplu İşlem seçerek onaylayabilir reddedebilir faturalarını kargo etiketlerini ve fişlerini oluşturabilirsiniz. Siparişlerinizi dilerseniz tek tek de yönetebilirsiniz. Seçtiğiniz sipariş için İşlemler tabından sipariş detaylarını görüntüleyebilir, kargo bilgisini yazdırabilir faturasını oluşturabilir ve seçtiğiniz siparişi silebilirsiniz. Siparişlerinizin faturalarını, kargo etiketlerini yazdırmak için siparişlerinizi seçip faturalarını veya kargo etiketlerini Yazdır demeniz yeterli olacaktır.

Toplu İşlem Uygulama

Gelen siparişlerin faturalarını, kargo bilgilerini yazdırdı iseniz siparişlerin alt kısmında işlemlerinizin bilgisi not olarak gösterilmektedir. Örneğin; siparişin faturası yazdırılmış kargo bilgisi yazdırılmış gibi.

Sipariş Üzerinde Yapılan İşlemlerin Bilgisi

Toplu işlem uygularken daha öncesinde faturasını oluşturduğunuz siparişler için sistem uyarı verecektir Daha öncesinde yazdırılmış siparişlerinizin faturalarını kargo etiketlerini tekrar yazdırmak istiyor musunuz?” diye HAYIR seçtiğimizde işlem yapılmamış siparişleri (faturası, kargo etiketi kesilmemiş siparişler) yazdıracaktır. EVET seçtiğinizde daha öncesinde işlem yapılmış yazdırılmış olan bütün faturalarını kargo etiketlerini tekrar yazdıracaktır.

Tekrar Edilecek Bir İşlem İçin Uyarı Mesajı

Siparişlerinizi Excel ve PDF formatında da alabilirsiniz. Reddettiğiniz veya seçtiğiniz siparişi işlemler tabından Sil butonundan kaldırabilirsiniz.

NOT: Fatura ve kargo etiketlerini yazdırmak için tarayıcınızda Sentos’a Pop-up’lara İzin Ver butonunun açık olması gereklidir.

Yazar

sentos