Kasa Hareketleri, Kasa Girişi Ekle, Kasa Çıkışı Ekle, Kasa Raporu Al

Sentos Destek Merkezi
Buradasınız:
← Tüm Konular

MAĞAZA İŞLEMLERİ>KASA>KASA HAREKETLERİ, bölümünden kasaya para giriş ve çıkışı yapabileceğiniz, günlük kasa raporlarına ulaşabileceğiniz ekrandır. Kasa işlem yerinizi ve işlem türünüzü (kasa giriş-kasa çıkış) belirleyerek tarih filtrelemelerini kullanarak istediğiniz kasa hareketine bu ekrandan ulaşabilirsiniz ve günlük kasa raporunuzu da alabilirsiniz. Bu ekrana güncel durum ekranlarından da çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

KASAYA PARA GİRİŞİ YAPMA

KASA/GİRİŞ EKLE ile kasaya para giriş işlemlerini yapabilirsiniz. Şubeleriniz varsa mağaza seçimini yaparak, girişi yapılan paranın döviz türünü (TL, USD vs.) seçebilirsiniz, ödeme türünü pos veya nakit olarak seçebilirsiniz. İşlemi bir cariye yapıyorsak cari seçimini yapabilirsiniz.

Not: Cariye yapılan işlemlerde “İşlemi bayi hareketlerine işle” tiki işaretli değilse kasa girişi cariyi etkilemez sadece açıklama bölümüne not eklenir, “İşlemi bayi hareketlerine işle” işaretli ise yapılan işlem cariye tahsilat olarak eklenir. Açıklama bölümüne ekleyeceğiniz bir not varsa onuda ekleyip kasa giriş işlemini KAYDET butonundan tamamlayabilirsiniz.

Kasaya Giriş eklemek için bu butona tıklayabilirsiniz.

KASADAN PARA ÇIKIŞI YAPMA

KASA / ÇIKIŞ EKLE bölümünden, kasadan para çıkış işlemlerini yapabilirsiniz. İşlem Cari hesap seçilerek yapılırsa cariye ödeme olarak gerçekleşecektir, pos seçimi yapılırsa ödemenin kredi kartı ile yapıldığı not olarak düşülecektir.

Kasadan çıkış eklemek için bu butona tıklayabilirsiniz.

KASA RAPORU AL bölümü ise günlük kasa raporlarını görebileceğiniz ve yazdırabileceğiniz ekrandır. Rapor seçtiğiniz gün olarak gösterilmektedir. Kasa raporunda fiziksel mağaza satışlarınızı, hangi platformda ne kadarlık bir satış elde ettiğinizi ve kasanızda biriken toplam tutarı görüntüleyebilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde işlem açıklamalarına, günlük kasa raporlarına erişebilir, yazdırabilir ve onaylayabilirsiniz.

Günlük kasa raporunuzu almak için bu butona tıklayabilirsiniz.
Bu makale yardımcı oldu mu?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Bu makaleyi nasıl geliştirebiliriz?