fbpx
$ s

B2C/E-Ticaret Sitesi Yazılımı

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

E-Ticaret sitesi kurmak için dünyanın parasını ve emeğini harcamanıza gerek kalmadan. Sentos ile tam entegre bir E-Ticaret sitesi yazılımına sahip olabilirsiniz. B2C/ E-Ticaret sitenizi bu ekrandan çok kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

B2C İŞLEMLERİ>SİTE YÖNETİMİ bölümünden site görünümü için BANNERLAR butonundan BANNER EKLE bölümünü doldurarak Banner ismi, başlığı, yazısı ve resmini seçerek eklenilen bannerlerinizi belli bir kategoriye, ürüne ve menüye bağlayabilirsiniz veya direk linkini de paylaşabilirsiniz. Böylece E-Ticaret siteniz için Banner yükleyip kaydedebilirsiniz.

SİTE MODÜLLERİ bölümünden, İçerik Sayfası ekleyebilirsiniz. İçerik sayfasında siteniz hakkında gerekli bilgileri ekleyerek hakkınızda merak edilenleri ve müşteri memnuniyeti ve güveni için bilgilerinizin girişini yapabilirsiniz. İade ve iptal şartlarınızı, ürün teslimat garanti bilgilerinizi sitenize içerik olarak ekleyebilirsiniz. Örneğin; misyonunuz ve vizyonunuzu belirten bir yazı, güvenilir bir site görünümü için gizlilik veya mesafeli satış sözleşmeleri gibi bilgileri bulunduracağınız sayfalar ekleyebilirsiniz.

Foto/ Video Galeri kısmından, siteniz için görseller ekleyebilirsiniz. Siteniz ile ilgili fotoğraf video gibi görüntülerinizi burada bir kategori ekleyerek sitenizin galerisini oluşturabilirsiniz. Sitenizin fotoğraf galerisini, verdiğiniz röportajları, haber akışlarını veya müşteri memnuniyeti gibi videolarınızı burada yayınlayabilirsiniz.

Siteniz için yaptığınız yeniliklerle ilgili veya sitenizde bulunmasını istediğiniz bütün belgeleri Dökümanlar bölümünden ekleyebilirsiniz. Pdf, word, excel gibi dökümanlarınızı veya aldığınız başarı belgelerinizi, sitenizi ön plana çıkarak ayrıcalıklı kalite belgeleriniz gibi dosyaları burada bulundurabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular, siteyi ziyaret edenler ya da site üzerinden alışveriş yapan tüketiciler, ürünler, hizmetler ya da herhangi bir durumla ilgili hızlı bir şekilde bilgi almak istediklerinde bu bölümlere bakarak problemlerini çözmeye çalışırlar. Sıkça sorulan soruları sitenizde bulundurmanız sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple SSS eklemeniz hem sizlerin iş yükünü hafifletir hem de siteniz için olumlu dönüşler sağlar.


İletişim, kısmından sitenizin iletişim bilgilerini ekleyerek, ziyaretçilerinizi işletmeniz hakkında geri bildirim sağlamaya teşvik edebilirsiniz. Sosyal medya adreslerinizi, e-posta adreslerinizi ve linklerinizi ekleyerek iletişim ağlarınızı genişletebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti için iletişim kolaylığı oldukça önemli bir alandır.

BLOK YÖNETİMİ kısmından, sitenizde belirlediğiniz bazı ürünlerinizin için YENİ BLOK EKLE bölümünden seçtiğiniz ürünlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Öne çıkmasını istediğiniz ürünleriniz için örneğin; kampanyadaki ürünler, fırsat ürünleri, popüler ürünler gibi yeni bloklar ekleyerek sitenizin görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Eklediğiniz blok için, anasayfanız da gösterim yerini, blok ismini, tab/slider/tek resim şeklinde gibi türünü belirleyebilirsiniz. İşlemler tabından açtığınız yeni blok kategorisi için hızlıca blok ürünlerinizi ekleyebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

SİTE AYARLARI ile buradan site ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Site logonuzu, site başlığınızı, açıklamalarınızı ve anahtar kelimelerinizi oluşturarak kaydedebilirsiniz.

Yazar

sentos