fbpx
$ s

Alışlar>Alış Yap – Nasıl Alış Yapılır?

Sentos Destek Merkezi

Buradasınız:
← Tüm Konular

MAĞAZA İŞLEMLERİ>ALIŞLAR>ALIŞ YAP bölümünden, stok ve fatura girişini aynı anda gerçekleştirebileceğimiz ekrandır. Cari seçimi yaparak veya perakende (isim soyisim) olarak alış yapabilirsiniz. Yapılan bu alışla ilgili fatura bilgilerini Alış Faturası Olarak Ekle butonundan otomatik ekleyebilirsiniz.

Yeni bir cariden alış yapmak istiyorsanız başka ekranlara geçmeden Cari Seçimi + butonundan Hızlı Cari Kaydı da yapabilirsiniz. Ürün ismi kısmının yanında bulunan + simgesinden ise, alışını gerçekleştireceğiniz ürün kayıtlı değilse Hızlı Yeni Ürün Kaydı oluşturabilirsiniz. Alış yapacağınız ürün barkodunu okutarak veya ürün seçimini yaparak Sepete Ekle butonundan sonra Alışları Kaydet yaptığınızda cariye borçlanmış olacaksınız.

MAĞAZA İŞLEMLERİ>ALIŞLAR>ESKİ ALIŞLAR bölümünden, geçmişte yaptığınız alışlara buradan ulaşabilirsiniz. Tarih aralığı, cari seçimi gibi filtreleme alanlarını kullanarak daha kolay ve hızlı bir şekilde istediğiniz bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Hangi tarihte, alış yapılan cari veya tedarikçi bilgileri, alış kodları, toplam adet sayısı ve toplam tutar bilgilerini ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Sağ üst köşede bulunan İŞLEMLER tabından alışlarınızı düzenleyebilir, detaylarını görüntüleyebilir ve excel’e aktarımını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz alışın barkodunu, fişini buradan yazdırabilirsiniz ve belirlediğiniz alışı seçtiğiniz başka cariye aktarabilirsiniz. Eski alışlarınızı excel veya pdf formatında saklayabilir veya işlemler bölümünden silebilirsiniz.

MAĞAZA İŞLEMLERİ>ALIŞLAR>ALIŞ FATURASI EKLE bölümünde, yaptığınız alışlardan oluşan faturaları ekleyebileceğiniz alandır. Burada cari veya tedarikçi seçimi yaparak, dilediğiniz gibi alanları doldurarak alış faturalarınızı ekleyebilirsiniz.

Eklediğiniz alış faturalarına, ALIŞ FATURALARI bölümünden ulaşabilirsiniz. Ayrıca alış faturaları bölümünden de yeni alış faturası ekle yapabilirsiniz.

Yazar

sentos