fbpx
$ s

Sosyal Medya Entegrasyonları

Sosyal Medya Entegrasyonları

 

Sosyal medya entegrasyonu, sosyal medya sitelerinin aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmasıyla ön plana çıkan bir entegrasyon hizmeti oldu. Bu hizmetle birlikte birçok sosyal medya sitesinde e-ticaret anlamında etkin rol oynayabiliyorsunuz. Sosyal medya entegrasyonu yaptırmak mağazanızın daha fazla kişi tarafından senkronlu şekilde takip edilmesini sağlar. Ayrıca bu entegrasyonları yaptırmak size ekstra gelir kapısı açtırmaktadır.

Sosyal medya entegrasyonu hakkında pek fazla bilginiz yoksa ve mağazanız için bu entegrasyon hizmeti hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızdan sosyal medya mağazaları için yapılan entegrasyonun ne olduğu, hangi hizmetleri kapsadığı ve avantajlarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Sentos ile sosyal medya entegrasyonları konusunda en ekonomik tercihlerden birini yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Entegrasyonu Nedir?

Dijital çağda yaşadığımız bu dönem içerisinde sosyal medya hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. Öyle ki; artık insanlar toplu taşıma araçlarında seyahat ederken, evde boş vakitlerini değerlendirirken, hatta yemek ve temizlik yaparken bile sosyal medya içeriklerine göz atıyor. Üstelik sadece göz atmakla kalmayıp saatlerini bu sitelere verebiliyorlar. Durum böyle olunca e-ticaret firmaları için sosyal medya entegrasyonu nedir sorusu sorulmaya başlandı.

Sosyal medya entegrasyonu; pazaryerlerinde açtığınız mağazalarınızdaki ürünlerinizi sosyal medyada açtığınız mağazalarınıza otomatik şekilde gönderme imkanı tanıyan hizmettir. Dijital çağın etkisiyle birlikte piyasaya çıkarılan bu entegrasyon modeli ile e-ticaret satış ağınızı güçlendirerek son vuruşu yapıyorsunuz. Aslında birçok rakibinizin yapmadığı entegrasyonu siz yaparken onlardan bir adım öne geçebiliyorsunuz.

Pazaryerlerini düşündüğünüzde hizmet sağlayan ve mağaza açmanıza imkan veren çok fazla site bulunuyor. Hepsinin ayrı bir kullanıcı kitlesi, avantajı bulunuyor. Dolayısıyla başarılı bir e-ticaret için sizi onaylama ihtimali bulunan her pazaryerinde mağaza açmalısınız. Tabi açılan mağazalar ekstra iş yükünü doğurmaktadır. İşte tam da bu noktada devreye sosyal medya entegrasyonu girmektedir. Sizler mağazalarınızı açıp ürünlerinizi belirledikten sonra entegrasyon sizin için çalışmaya başlayacaktır.

Entegrasyonla birlikte Facebook, Instagram ya da Google’a ürünlerinizi tek tek eklemek yerine otomatik şekilde ekleme fırsatı ve birçok avantajı yakalayacaksınız.

Sosyal Medya Entegrasyonu Hizmetleri Nelerdir?

Entegrasyon firmaları arasında yer alan Sentos ile çalıştığınız zaman aşağıdaki hizmetleri alarak sosyal medya ağlarındaki gücünüzü herkese gösterebileceksiniz:

 1. Instagram Mağaza Entegrasyonu: Sizlere daha önce Trendyol satıcı hesabı nasıl açılır, Gittigidiyor, ÇiçekSepeti gibi pazaryerlerinde nasıl satış yapılır gibi konularda bilgi vermiştik. Bu bilgilerden yola çıkarak pazaryerlerinde mağazanızı açtıysanız artık bu aşamaya geçebilirsiniz. Örneğin; ÇiçekSepeti satıcı hesabı açtıysanız ve ürünlerinizi yüklediyseniz bunları Instagram’a da ekleyebilirsiniz. Böylece sadece pazaryerlerinde değil; küresel çağda yankı uyandıran Instagram’da açtığınız mağazanızda da satışlar yapabilirsiniz.
 2. Google Merchant Shop Entegrasyonu: Birçok kişi Facebook ve Instagram entegrasyonları konusunda yabancı değilken; Google Merchant ile tanışmamış olabiliyorlar. Hemen sizler için Google Merchant entegrasyonu nedir, açıklayalım. Google arama motoru içerisinde yer alan Alışveriş sekmesinde ürünlerinizin gösterilmesini sağlayan alt yapıdır. Yapılan entegrasyon neticesinde ürünlerinizi Merchant sistemine göndererek listelenmesine imkan tanıyorsunuz.
 3. Facebook Shop Entegrasyonu: İlk sosyal medya sitelerinden olan Facebook, bugün her yaştan insan tarafından kullanılıyor. Eğitim, spor, gönüllü işler ve daha birçok amaçla kullanılan Facebook Shop’ta aktif olmak size ekstra bir müşteri kitlesi kazandıracaktır. Eğer Facebook Shop üzerinden mağaza açmaya karar verdiyseniz hemen bu adımı uygulayın. Mağazanızı açın ve pazaryerlerindeki ürünlerinizi bu mağazanıza aktararak satışlarınızı gerçekleştirin.

Instagram Mağaza Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

Günümüzün en çok kullanılan ve özellikle genç bireyler tarafından tercih edilen sosyal medya ağları arasında Instagram yer alıyor. Instagram Mağazası açmak size büyük bir fırsat kapısını aralayacaktır. Açtınığınız Instagram mağazasına pazarylerindeki ürünlerinizi otomatik göndermek ise kazançlarınıza katkı sağlayacaktır. İşte Instagram mağaza entegrasyonunun avantajları:

   • Instagram’da mağaza açıp ürünlerinizi entegrasyon aracılığıyla gönderdiğiniz zaman hesabınız sürekli güncel olacaktır. Mağazanın güncel tutulması demek, daha fazla takipçi, daha fazla müşteri potansiyeli elde etmek anlamına gelmektedir.
   • Zamandan tasarruf ederek ürünlerinizi tek tek, elle eklemek yerine otomatik bir şekilde ekleyebileceksiniz.
   • Sadece bir XML ile hiç bilmeyen bir kişinin bile yapabileceği işlemdir. Dolayısıyla kurulum kolaylığı bulunmaktadır.

   Google Merchant Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

   Günümüzde dünya çapında kabul gören ve yankı uyandıran arama motoru ve dijital şirketlerin başında Google geliyor. Google üzerinden bir günde milyarlarca arama yapılıyor. Özellikle pandeminin etkisiyle birlikte Google üzerinden Alışveriş sekmesinin tıklanma oranları artış gösteriyor. Böylece e-ticaret firmaları ürünlerini Google Merchant sistemine eklemek istiyorlar. Google Merchant Center avantajları bu eklemelerle birlikte geliyor. İşte o avantajlar:

   • Google gibi büyük bir firmada ürünleriniz boy gösterir. Böylece kendinizi tüm dünyaya duyurma fırsatı elde edersiniz.
   • Google üzerinde ürünleriniz listelenerek alıcılarla bir araya gelir. Hem de listeye girmek için büyük çaba harcamanıza gerek kalmaz. Bir tuşla ürünlerinizi ekleyerek listeye koyabilirsiniz.
   • XML yardımıyla yapılan bağlantılar neticesinde entegrasyon kısa sürede tamamlanır.

   Facebook Shop Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

   Facebook, her geçen gün kendisini yenilemek için büyük çaba sarf ediyor. Son geliştirdiği alt yapı sayesinde Facebook Shop ile alışveriş yapılabiliyor. İnternetten alışverişin bu denli önem kazandığı günümüzde Facebook attığı adımla tüm kitlelere hitap eder hale geldi. Eğer siz de Facebook Shop üzerinden ürün satışı yapmak istiyorsanız alacağınız entegrasyonla pek çok avantaj elde edebilirsiniz.

   • Trendyol, N11, ÇiçekSepeti ve diğer tüm pazaryerlerindeki ürünlerinizi Facebook Shop sayfanıza aktarabilirsiniz.
   • Ürün aktarımı esnasında birkaç tuşa tıklamanız yeterli gelecektir. Çünkü çok zor bir işlem dizisinden bahsetmiyoruz.
   • Ürün aktarımı esnasında ürünün açıklamaları ve diğer bilgileri otomatik olarak sayfanıza görünecektir.
   • Entegrasyonu yaptırmaya karar verdiyseniz bağlantılar XML yöntemiyle yapılmaktadır.

   Sosyal Medya Entegrasyonunda Sentos Farkı

   Günümüzde sosyal medya entegrasyonu yaptırmak isteyen e-ticaret mağazası sahipleri birçok firmayla iletişime geçiyorlar. Ancak verilen hizmetler ve sunulan müşteri hizmetleri kalitesine bakıldığında mağaza sahiplerinin genellikle mağduriyet yaşadıklarına şahit oluyoruz. Eğer sosyal medya entegrasyonu yaptırırken mağdur olmadan ayrıcalıklı hizmet almak isterseniz Sentos’u tercih edebilirsiniz. Aşağıda Sentos’un farkını sizlere maddeler halinde açıkladık:

   • Telefon, mail ve bizzat ofise giderek destek talebinde bulunma seçeneği vardır.
   • İster hizmet alın, isterseniz sadece bilgilendirme amacıyla destek talep edin fark gözetmeden yardımcı olunmaktadır.
   • Destek talepleriniz kısa süre içerisinde cevaplanmakta ve tüm sorularınızın yanıtı sizlere kısa süre içerisinde iletilmektedir.
   • Fiyat açısından piyasadaki hizmet kalitesi ile karşılaştırıldığı zaman gayet makul fiyatlar sunmaktadır.
   • Hizmeti alıp ödemeyi yaptıktan sonra da kaliteli müşteri hizmetleri her zaman sorularınıza yanıt vermektedir.

   Sosyal Medya Entegrasyonlarının Fiyatları Ne Kadar?

   Yukarıdaki bilgileri okuduktan sonra sosyal medya entegrasyonu yaptırarak başarınızı arttırmak istediyseniz Sentos size bu hizmeti ücretsiz olarak sunacaktır. Ayrıca hizmetten de ödün vermeden başarılı şekilde yolunuza devam edebileceksiniz.

   Sosyal medya entegrasyonları için Sentos müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Bu bilgi alımı size hem verilen hizmeti detayları ile özetleyecektir.

Yazar

Burak Silay