Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Sanal ticaret firmalarının sayısı sürekli artıyor. Eskiye nazaran site tasarımlarının kolay olması, stoksuz satış yapılabilmesi ve başlangıç masraflarının düşüklüğü girişimcileri cezbediyor. Sektörde tecrübesi olmayanlar sanal pos ve entegrasyonu hakkında bilgi taraması yapıyor. Bu yazımızda sanal posun nasıl alınacağı ve entegrasyonunun nasıl yapılacağını genel hatları ile belirteceğiz.

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Ticaret sitelerinde ödeme zenginliği müşterilerin siteye tutunması bakımından faydalı oluyor. Bu konuda ne kadar çok bankadan sanal pos onayı alınırsa, siteye duyulan güven de o kadar çok oluyor. Sanal pos kullanmak için kendi altyapısını kullanacak olan firmalar tek tek tüm bankalarla detaylı şekilde görüşmelidir. Bankalar, ne kadar sıkı şartlar arasalar da, temel nitelikleri taşıyan sitelere onay veriyor.

Kendi E-tahsilat eklentisi olmayan firmalar ise, ülkemizde faaliyet gösteren online ödeme platformları aracılığı ile sanal posa sahip oluyor. Bu platformlar, daha esnek şartlar sunduklarından onay almak kolay oluyor ve çok kısa sürede siteler hazır hale geliyor. Platformlar arasında banka sayısı, taksit seçenekleri ve ödeme koşulları noktasında araştırma yaparak tercih etmek gerekiyor.

Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

İnternet sitesinin E-tahsilat alt yapısı var ise, bunun entegrasyonu elektronik ticaret sitesi yetkilileri tarafından yapılıyor. Sitenin ödeme alt yapısı konusunda bilgisi olan ya da siteye ödeme sistemini kuran yazılım görevlisinden yardım alınıyor. Elektronik tahsilat programının niteliğine göre entegrasyon değişiyor. Sadece entegrasyon işlemleri için hizmet veren internet sitelerinden de hizmet alınabiliyor.

İyzico, Payu, Paynet gibi elektronik ödeme sistemleri ile sanal pos anlaşması yapan internet siteleri için entegrasyon işlemleri çok kolay gerçekleşiyor. Online ödeme programları, siteye kurulum ve entegrasyon işlemlerini üstleniyor. Firmaların ilgilileri, 24 saat içerisinde entegrasyon işlemlerini tamamlıyor.

Kurulum ve entegrasyon işlemleri esnasında sağladıkları kolaylıklar sanal pos firmaların bir adım öne çıkarıyor. Uygun kesinti ücretleri ve hızlı ödeme seçenekleri ile de E-Ticaret sitesi sahiplerini rahatlatıyorlar. Sizin de elektronik ticarete atılma gibi bir planınız varsa, en hızlı şekilde ödeme almaya başlamak için ödeme sistemlerini tercih etmelisiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yorumunuzu yazarken HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz. Örnek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>