fbpx

Pazaryeri Siteleri Karşılaştırma 2019

Merhaba arkadaşlar e-ticaret yapmaya karar vermiş ve satışlarını arttırmak isteyen site sahipleri için hazırladığımız bu yazımızda sizler için tüm pazaryeri sitelerini inceleyeceğiz.

Ülkemizde hizmet veren hepsiburada, n11, gittigidiyor, Trendyol, ePTTavm gibi siteler hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Bu firmaları aşağıdaki kriterlere göre değerlendireceğiz. Değerlendirme sonucu hangisinin daha iyi olduğuna karar vererek satışa başlayabilirsiniz.

  • Aylık Ziyaretçi Sayıları
  • Komisyon Oranları
  • Mağaza Açılış Ücretleri
  • Rakip Sayısı
  • Teknik Destek
  • Ek Kriterler (reklam ücretleri, kargo vs)

1- Hepsiburada.Com

Hepsiburada Aylık ortalama 80 Milyon ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin en önemli e-ticaret sitelerinden biridir.

Aylık ziyaretçi sayısının yüksek olması nedeniyle pazaryeri firması olarak cazip hale gelmektedir.

Hepsiburada diğer pazaryeri firmalarından farklı olarak çoğu kategoride kendisi de ürün satmaktadır.

Bir ürünü ararken en üst sırada ürünün hepsiburada fiyatı çıkarken altında diğer satıcıların fiyatları yer almaktadır.

Çoklu ürün satışı için mağaza açılış şartı bulunmamaktadır. Bunun yerine listelediğiniz ürünlerde komisyon ücretlerine ek 0.5 TL ücret almaktadır.

Komisyon ücreti diğer pazaryeri firmalarına göre daha yüksek olan hepsiburada %6 ile %30 arasında değişen komisyon ücretleri almaktadır.

Ayrıca bazı günlerde(sevgililer günü, babalar günü vs) yaptığı reklamlar için sizden ayrıca reklam gideri olarak ek ücret talep etmektedir.

Satmış olduğunuz ürünlerin ücretini 28 gün sonra hesabınıza yatırması nedeniyle şikâyet edilmektedir.

Burada satışa başlamayı düşünüyorsanız oldukça yoğun bir rekabetin olduğunu ve yüksek komisyon oranlarıyla karşı karşıya kalabileceğinizi söyleyebiliriz.

Hepsiburada, daha çok direk üretici olan veya yurt dışından toplu olarak uygun ürün getiren firmalar için iyi bir satış kanalı olabilir.

Eğer burada satışa başlamak istiyorsanız ayrıntılı hepsiburada mağaza açılışı makalemizden detaylı bilgi alabilir hepsiburada entegrasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

2- N11.Com

N11.Com aylık 80 Milyon civarı ziyaretçi sayısı ile hepsiburada gibi ülkemizin en önde gelen pazaryeri firmaları arasında yer almaktadır.

Herhangi bir mağaza açılış ücreti talep etmeyen N11.Com çoklu ürün satışları için size farklı paketler sunmakta ve bunlar için ücret talep etmektedir.

Çoklu ürün listeleme ücretleri aylık olarak alınmakta ve bu tutar 8 TL ile 800 TL arasında değişmektedir.

Tüm satışlarınızdan komisyon talep eden N11, %5 ile %20 oranında komisyon ücreti almaktadır. Sattığınız ürünlerin ücreti ise 3 iş günü içerisinde hesabınıza yatmaktadır.

 Kendi anlaşmalı olduğu kargo firmalarıyla ürünlerinizi daha cazip fiyatlarla göndermenizi sağlamaktadır.

Hepsiburada ile kıyaslandığı zaman ödemeleri daha erken yapması ve daha düşük komisyon ücreti bakımından tercih edilmektedir.

N11 mağaza açılışı konusundan merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir n11 entegrasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

3- Gittigidiyor

Gittigidyor Aylık 50 Milyon ziyaretçi sayısı ile değerlendirilebilecek pazaryerleri arasında yer almaktadır.

Mağaza açarak veya mağaza açmadan ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Mağaza açmadan maksimum 10 Adet ürün satabilirsiniz.

Ayrıca listelediğiniz her ürün için sizden ek olarak ücret talep etmektedir. Bu tutar 0.99 TL ile 4 TL arasında değişmektedir.

Mağaza açarak sitenin size sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Mağaza açılış ücretleri ise Aylık 69 TL ile 1399 TL arasında değişmektedir.

Gittigidiyor sattığınız her ürün için sizden komisyon talep etmektedir. Bu komisyon oranları %7 ile %25 arasında değişmektedir.

Anlaşmalı olduğu kargo firmaları sayesinde yine uygun kargo ücretleriyle gönderim yapmanızı sağlamaktadır.

Gittigidiyor mağaza açılışı ve detaylı bilgi için ilgili konudan detaylı bilgi alabilir, gittigidiyor entegrasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

4- EpttAvm

Son zamanlarda başarılı bir çıkış yakalayan ve popüler hale gelen EpttAvm diğer firmalarla kıyaslandığı zaman daha avantajlı olduğu görülmektedir.

Henüz aylık 5 Milyon ziyaretçi sayısı bulunsa da bu rakam hızla artmaktadır. Rekabet durumu diğer firmalara göre daha iyi olduğundan tercih edilebilecek pazaryeri firmaları arasında yer almaktadır.

Aylık üyelik ücreti ve mağaza açılış ücreti talep etmemekle birlikte dilediğiniz kadar ürün listeleme imkanı sunmaktadır.

Sattığınız tüm ürünler için komisyon ücreti almaktadır. Bu komisyon oranları Anne-Bebek kategorisi hariç(Burada %15) %5 ile %10 arasında değişmektedir.

Komisyon ücretlerinin düşük olması ve mağaza açılış ücreti, aylık sabit ücret almaması nedeniyle oldukça cazip pazaryeri satış sitesidir.

EpttAvm mağaza açılışı için bağlantıya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

5- Trendyol

Trendyol Aylık 50 Milyon ziyaretçi sayısıyla en popüler e-ticaret siteleri arasında yer almaktadır.

Müşterilerine yeni yeni mağaza açma imkanı sunmaya başlamıştır. Mağaza açılışı için net olarak bilgi alabileceğimiz bir sayfası bulunmadığından mağaza açılış ücretleri için site ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Komisyon oranları N11 ve Hepsiburada komisyon oranlarına yakınlık göstermektedir. Her kategoriye göre komisyon oranları değişmekle birlikte %5 ile %30 arasında değişmektedir.

Trendyol mağaza açılışı hakkında detaylı bilgi için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç

N11, Hepsiburada ve Trendyol aylık ziyaretçi sayıları çok yüksek olduğundan değerlendirilebilecek pazaryerleri arasında yer almaktadır.

Hepsiburada gerçekleştirdiğiniz satış ücretlerini 1 ay sonra yatırdığından dolayı tercih edilmemektedir.

Ayrıca N11, Hepsiburada ve Trendyol’un yüksek komisyon oranları nedeniyle bazı ürünlerin satışında zorlanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Gittigidiyor daha düşük komisyon oranları ve yüksek ziyaretçi sayısıyla cazip pazaryeri firmasıdır.

Daha düşük komisyon ücreti almasına rağmen farklı şekillerde müşterilerinden ek ücret almaktadır.

EpttAvm Aylık 5 Milyon ziyaretçi sayısı, düşük komisyon ücretleri, mağaza açılış ücreti bakımından tüm pazaryeri firmalarından daha caziptir.

Bu pazaryeri firmalarının hepsinde birden satışa başlamak ve tüm ürünlerinizi tek panelden yönetmek için pazaryeri entegrasyonu hizmetimizden çok düşük ücretlerle faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>