İnternette Satacak Ürün BulmaGünümüzde internet kullanıcı sayısının her geçen gün artmasıyla satıcılar daha çok internet üzerinden ürün satışına yönelmektedir.

E-ticaret sitesi ile bir ilde açacağınız mağazada ulaşamayacağınız kadar çok müşteriye ulaşabilirsiniz.

İnternetten ürün satışı gerçekleştirmek isteyenlerin en çok zorlandığı konulardan biri satacak ürün bulamama problemidir.

Bu yazımızda internetten satılacak ürün bulma konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İnternette En Çok Satılanlar

Aşağıda sizler için internette en çok ürün satışı gerçekleştirilen kategorileri ve pazar hacimlerini derledik.

Kategori Pazar Payı Yıllık Satış Tutarı
Yazılım, Müzik, Kitap, Çiçek %26 37.5 Milyon $
Bilgisayar, Donanım, Ofis Malzemeleri, Tüketici Elektroniği %16 22.8 Milyon $
Giyim, Ayakkabı, Takı, Ev Dekorasyonu %13 26 Milyon $
Sağlık, Güzellik, Gıda, İçecek %8 11.4 Milyon $
Oyuncaklar, Spor Malzemeleri %7 9.975 Milyon $
Küçük ev aletleri, Mobilya, Bahçe Ekipmanları %3 4.275 Milyon $

Yukarıdaki tablodan en çok satılan ürünlere ve bunların satış hacimlerinden yararlanarak ürün seçimi yapabilirsiniz.

Fiziksel Mağazalar

İnternette satışa başlarken eğer imkânınız varsa bulunduğunuz yerdeki fiziksel mağazaları dolaşarak bunların satışlarını inceleyebilirsiniz.

Fiziki mağaza size daha önce internette satışa sunulmayan ürünler bulmanız konusunda yardımcı olacağı gibi hangi ürünlerin ne kadar satıldığı hakkında da yardımcı olacaktır.

Fiziki bir mağazada çok satılan ürünler kullanıcıların ilgi gösterdiği ürünler olduğundan internetten de satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İlgi Alanlarınız

İşe başlarken kendi ilgi alanlarınızdan yola çıkarak başlayabilirsiniz. Kendi ilgi alanlarınızdan oluşan bir liste yapabilir, buna yakınlarınızın ilgi alanlarını ekleyerek bu listeyi genişletebilirsiniz.

Listeyi genişlettikten sonra bu kategoride satılan ürünleri internetten araştırarak sektörde yer alan siteleri inceleyebilirsiniz.

Bu sayede mevcut firmaların eksik yönlerini bularak bu yönde bir geliştirme ihtimalinizde bulunmaktadır.

Büyük Sanal Mağazalar

Satacak ürün bulmada size yardımcı olabilecek bir diğer konuda büyük sanal mağazaları incelemek olabilir. E-ticaret sitelerini inceleyerek bunları analiz edebilir ve kategorilere göre filtreleme yaparak çok satılan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Bunun için Gittigidiyor, N11, Hepsiburada, Trendyol gibi siteler işinize yarayacaktır.

Büyük sanal mağazaların satışa çıkardığı ürünler için tedarikçi bulabilir uyguna tedarik ettiğiniz ürünlerin satışına başlayabilirsiniz.

Toptan Satış Siteleri

Eğer satacak ürünleri kafanızda az çok şekillendirdiyseniz büyük toptancı sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada en çok satılan ürünler arasında dikkatinizi çeken ürünler olabilir.

Bunun yanında mutlaka aklınıza gelen yeni ürünler olacaktır. Alibaba, Ebay, Amazon gibi siteler size çok yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Siteleri

İnstagram, facebook ve youtube gibi siteleri iyice analiz ederek internetten satabileceğiniz yeni ürünler bulabilirsiniz.

Özellikle instagram satıcıların popüler olarak satış yaptığı sosyal medya sitelerinin başında gelmektedir. Bazı hashtagleri inceleyerek diğer satıcıların en çok sattığı şeylere ulaşabilirsiniz.

#saat #canta #taki #giyim #aksesuar gibi etiketler işinizi görebilir.

Satacağınız ürüne karar verdiyseniz E-Ticaret sitenizi hazırlayabilirsiniz. Bunun için fiyatı oldukça uygun, kullanıcı deneyimi yüksek olan, SENTOS E-Ticaret Yazılım paketini inceleyebilirsiniz. Sentos ile tam entegre bir E-Ticaret sitesi yazılımına sahip olabilirsiniz.Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yorumunuzu yazarken HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz. Örnek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>