fbpx
$ s

Gittigidiyor Satıcı Paneli ile Mağaza Açmak

Gittigidiyor Satıcı Paneli ile Mağaza Açmak

Gittigidiyor satıcı paneli ile mağaza açmak mümkündür. Bunun için bir satıcı olarak Gittigidiyor platformuna üye olmanız gerekmektedir. Platform, üye olarak satış yapmak isteyenlere farklı paketler ve imkanlar sunmaktadır. Ayrıca Gittigidiyor satıcı paneli ile mağaza açmak için dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Tüm bunları ve kolay entegrasyon seçenekleri sayesinde Gittigidiyor satıcısı olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Gittigidiyor Satıcı Başvurusu Yapmanın Avantajları

Gittigidiyor satıcı paneli girişinin ardından karşınıza birçok avantaj çıkmaktadır. Çünkü yapılan başvuruların onaylanmasının ardından ürünlerinizi kolayca ekleyerek satışa başlayabiliyorsunuz. Gittigidiyor satıcı paneli girişi ile elde edeceğiniz avantajlar şu şekildedir:

 • Gittigidiyor’da bireysel satış yapmak ya da şirketinize ait ürünlerin satışını yapmak mümkündür.
 • Bireysel ya da firmanıza ait ürünleri en kısa sürede satışa çıkarma imkanına sahip olursunuz.
 • Bir firmanız varsa, firmanızın adres, logo ve diğer bilgilerini profilinize ekleyebiliyorsunuz. Böylece ürün satarken kendi firmanızın reklamını en kısa yoldan yapma fırsatına dahil oluyorsunuz.
 • Platform size hemen her kategoride ürün satışı yapma imkanı sağlamaktadır. Böylece herhangi bir alanda hizmet eden firmanızın ürünlerini tereddüt etmeden sanal mağazanıza ekleyebiliyorsunuz.
 • 30 günlük zaman diliminde yaptığınız satışları ve aldığınız kar oranlarını görebileceğiniz satış raporları size sunulmaktadır.

Gittigidiyor’un yanı sıra Hepsiburada’da satış yapmak isterseniz Hepsiburada mağaza açmanın avantajları nelerdir, hemen inceleyebilirsiniz.

Gittigidiyor Mağaza Açmadan Satış Yapmak Mümkün Müdür?

Gittigidiyor mağaza seçenekleri ile satış yapmak isteyenlere farklı imkanlar tanımaktadır. Ancak henüz bir firmaya sahip değilseniz ve bir deneme sürecine dahil olmak isterseniz mağaza açmak zorunda değilsiniz. Özellikle az sayıda ürünü olan ve Gittigidiyor’da bireysel satış yapmak isteyenler için en avantajlı yol mağaza açmadan satış yapmaktır.

Bu noktada mağaza açmak için platforma başvuru yapmıyorsunuz. Gitttigidiyor ürün ekleme adımlarını takip ediyorsunuz. Ürününüzü yayınlatıyorsunuz. Ancak eklediğiniz her ürün başına 0.90 TL gibi düşük miktarda bir ödeme yapıyorsunuz. Eğer satışlarınızın oranları sizi tatmin ediyorsa bu durumda mağaza açmak için başvurabilirsiniz.

Gittigidiyor mağaza başvurusu yapmaya karar verdiyseniz yazımızın devamını mutlaka okuyunuz…

Gittigidiyor Mağaza Açma Şartları Nelerdir?

Trendyol satıcı hesabı açma ve Hepsiburada ile kıyaslandığında Gittigidiyor satış yapmak isteyenler için çok zor şartlar sunmamıştır. Birkaç üyelik adımının tamamlanmasının ardından mağaza aboneliğiniz başlatılmaktadır. Ancak bir mağaza olarak platform üzerinden satış yapmak isteyenlerin firmaları ve firmalarına ait logoları bulunmalıdır. Son olarak mağazanızı net bir şekilde tanıtabileceğiniz bir yazı hazırlayarak başvurunuzu online şekilde yapabiliyorsunuz.

Gittigidiyor Mağaza Açma Ücreti Ne Kadar?

Gittigidiyor mağaza seçenekleri farklı şekillerde satıcılara sunuluyordu. Bu nedenle ücretlerde değişiklikler yaşanmaktaydı. Ancak 2019 tarihinde yapılan bir güncelleme sonucunda mağaza açma ücreti alınmamaya başlandı. Artık tüm satıcılar tek bir paket üzerinden satışlarını gerçekleştirmektedir.

2019 yılında düzenleme yapılmadan önce Mega ve Mega + Mağaza seçenekleri bulunmaktaydı. Mega Mağaza ücretsiz destekle satış yapmak isteyenlere 25000 farklı ürünü listeleme seçeneği sunuyordu. Mega+ mağazalarında ise aylık 2000 TL ücret talep ediliyordu. 100.000’e kadar ürün listeleme imkanı vardı.

Yapılan güncelleme sonrasında Gittigidiyor Standart Mağaza adı altında platform tarafından hizmet verilmeye başlandı. Standart mağazanın özelliklerini aşağıda görebilirsiniz:

 • Gittigidiyor Standart Mağaza başvurusu yaptıktan sonra mağazanıza ait bir sayfa oluşmaktadır. Bu sayfa içerisine markanızın logosunu ekleyebiliyorsunuz.
 • Mağazanız için Google ve Yandex gibi arama motorlarında sıralamaya girebilecek web adresi oluşmaktadır.
 • 000 farklı ürünü mağazanızın alt yapısında sergileyebiliyorsunuz.
 • Mağazanıza eklediğiniz ürünleri en az 30 gün, en fazla 360 gün yani 1 yıl boyunca listede tutma imkanına sahip oluyorsunuz.
 • Mağaza yönetiminizi gerçekleştirebileceğiniz Satıcı Performans Paneli desteği sunulmaktadır.

Gittigidiyor Mağaza Açmak için Gerekli Evraklar

Gittigidiyor mağaza açmak için evraklar sanıldığı kadar zor değildir. Hatta birçok pazaryeri platformuna göre uğraşmadan başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Aşağıda başvuru aşamasında sizden istenen evrak ve bilgileri görebilirsiniz.:

 • Öncelikle Gittigidiyor üzerinden bir üyelik açmanız gerekiyor. Açacağınız bu üyelik ücretsizdir. Üyeliğinizi oluşturup onayladıktan sonra Gittigidiyor anasayfası üzerinden Mağaza Aç linkine tıklamalısınız.
 • Eğer üyelik girişi yapmadıysanız sizden üyelik girişi yapmanız istenmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizle ya da sosyal medya hesaplarınızla platformdaki üyeliğinizi açabilirsiniz.
 • Üyelik girişi yaptıktan sonra karşınıza bir form çıkmaktadır. Bu form Gittigidiyor satıcı paneli ile bağlantı kurmanız için gerekmektedir.
 • Açılan formda sizden bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin en başında adınız soyadınız ve platforma üye olurken oluşturduğunuz kullanıcı adınız gelmektedir.
 • Daha sonraki adımda mağazanıza ait bilgiler talep edilmektedir. Mağaza adınızı ve mağazanızın hizmetlerini anlatan bir tanıtım yazısını sizlerden talep etmektedirler.
 • Gittigidiyor’da bireysel satış yapmak isterseniz fatura adresi, eğer kurumsal satışlar yapacaksanız da işletme tipinizi belirtmeniz isteniyor.
 • Mağazanıza ait banka hesap bilgileriyle sizin e-posta adresiniz ve TC Kimlik Numaranız isteniyor.
 • Yukarıda bilgileri formda eksiksiz bir şekilde belirttikten sonra Mağaza Üyeliğimi Başlat butonuna tıklayarak satıcı sürecinizi başlayabilirsiniz.

Gittigidiyor Mağaza Komisyon Oranları

 

Gittigidiyor mağaza açmak için şuanda ücret talep etmiyor. Ancak bazı reklam istekleri için ya da yapılan her satıştan komisyonlar almaktadır.

 • Mağazanıza eklediğiniz herhangi bir ürünü öne çıkararak tüketiciler tarafından daha fazla görülmesini isterseniz; günlük olarak 0,80 TL ödemeniz gerekmektedir.
 • Ürünlerine alt başlık ekleyerek arama çubuğunda yapılan aramalarda avantaj yakalamak isterseniz günlük 0,03 TL ödemelisiniz.
 • Ürünlerinizin açıklamalarına yönelik kalın yazı seçeneğini kullanmak isterseniz günlük 0,07 TL ücret talep edilmektedir.
 • Son olarak ürününüzü tüketicilere gösterilen önerilen ürünler seçeneğinde ön plana çıkarmak için günlük 1.50 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yaptığınız satışlar için ödeyeceğiniz komisyon oranları kategorilere göre değişmektedir. Gittigidiyor komsiyon oranları için aşağıdaki tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Gittigidiyor Satıcı Destek Hattı

Gittigidiyor bünyesindeki satıcıların sorunlar yaşayabileceğini göz önüne alarak farklı iletişim yolları sunmaktadır. Satıcılara destek olmak için aşağıdaki 3 farklı seçenekle hizmet vermektedir:

 • Gittigidiyor Mesaj ile Satıcı Destek Hattı: Bize Yazın bölümündeki yönergeleri takip ederek mesajınızı 7/24 yollayabilirsiniz. En kısa sürede mail adresinize dönüş sağlanmaktadır.
 • Gittigidiyor Telefon ile Satıcı Destek Hattı: 0850 252 32 29 no’lu telefonu arayarak Gittigidiyor telefon desteği alabilirsiniz. Bu destek sabah 9 ile gece 23.59 arasında aktiftir.
 • Gittigidiyor Canlı Yardım ile Satıcı Destek Hattı: Gittigidiyor anasayfası üzerinde sağ altta göreceğiniz iletişim balonu üzerinden canlı yardıma her gün ve istediğiniz saat ulaşabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu ile Gittigidiyor Mağaza Girişi Avantajları

Gittigidiyor satıcı paneli girişi yaptıktan sonra ürün eklemeye başlayabilirsiniz. Ürün eklemek için her defasında birçok bilgi girmeniz gerekmektedir:

 • Satacağınız ürünün dikkat çeken özelliklerini eklemelisiniz.
 • Ürüne bir ana, bir de alt olmak üzere 2 farklı başlık bulmalısınız.
 • Ürünün fiyatı, kaç adet satılacağı ve satış süresi gibi bilgiler eklenmelidir.
 • Ürün için kimlik ve kargo bilgileri tek tek yazılmalıdır.
 • Son olarak ürünün kaç gün içinde kargoya verileceği, hangi kargoya verileceği ve tahmini teslim tarihi belirtilmelidir.

Yüzlerce ürününüz varsa bu bilgileri tek tek girmek size büyük anlamda zaman kaybı oluşturacaktır. Yukarıda sıraladığımız bilgileri tek kalemde girerek zamandan tasarruf edebilir ve yanlış eklemelerden kurtulabilirsiniz. Ürünlerinizi tek seferde, hatasız eklemek için Gittigidiyor pazaryeri entegrasyonu yapabilirsiniz. Entegrasyon için Sentos imdadınıza koşuyor.

Toplu ürün eklemenin yanı sıra e-fatura entegrasyon seçeneği ile faturalarınızı kısa sürede kesmenize imkan sağlıyor. Sentos canlı demoyla entegrasyon denemesi yapabilir ve ardından uygun fiyatla pazaryeri entegrasyonu satın alabilirsiniz. Böylece siz sadece ürünlerinizi tedarik edersiniz, gerisini Sentos halleder.

Yazar

Burak Silay